Pašerák si na tělo nalepil 160 procesorů a vydal se na čínskou celnici. Jak to dopadlo?

  • Pašerák se snažil odkráčet se 160 procesory přilepenými na těle
  • Na celnici ho ovšem prozradila trhaná chůze a další divné chování

Scénu jako vystřiženou z béčkového filmu připomínalo dopadení člověka, který cestoval do Číny a chtěl se vyhnout placení daní. Muže prozradila podezřelá mimika a zvláštní pohyby těla. Proto byl odveden na kontrolu, kde se zjistilo, že má na těle nalepených 160 procesorů v hodnotě padesáti tisíc dolarů (v přepočtu 1 150 000 korun). Byť se snažil celníky nejdříve obalamutit, že on žádným pašerákem není, nevyšlo mu to a už je v chládku.


Nepřehldněte: Z továrny MSI bylo ukradeno 220 grafických karet GeForce RTX 3090. Zlodějům už nejspíš těží Bitcoin


Procesory z něj měly udělat boháče

Událost se stala před několika dny a pašerák si asi teď drbe hlavu, že se do toho všeho vůbec pouštěl. Ve snaze vyhnout se placení daní si na tělo přilepil 160 procesorů 11. a 12. generace Intel Core. Nejčastěji se jednalo o typ i5-12600KF, který se běžně prodává za 330 dolarů (6 800 Kč). A protože muži na těle ještě nějaké to volné místo zbylo, neváhal a připevnil na něj ještě šestnáct chytrých telefonů.

Pořádně to nerozchodil

Člověk jménem Zeng pak olepen od hlavy až k patě vstoupil do země skrze celnici v přístavu Gonbei, kde sebevědomě uvedl, že nemá nic k proplacení. V Číně jsou vysoké dovozové daně, a tak stojí za pokus se z nich vyvléknout jakýmkoli způsobem. Zengovi by vše možná i vyšlo, kdyby ho ovšem neprozradil vyděšený výraz v obličeji a trhané pohyby těla. Odveden byl raději k osobní kontrole, kde přiznal barvu a elektronika mu byla zabavena. Teď je muž ve vězení, kde možná zpytuje svědomí.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
23
Shares