Zásilkovna

Zásilkovna zdražuje! Od května si Češi za menší balíček příplatí

  • Populární český kurýr mění ceník
  • Zásilkovna zdraží menší zásilky
  • Přinášíme vám podrobnosti

Zásilkovna, v Česku poměrně populární kurýrní služba, se odhodlala k zásadnímu kroku. Jak nově informuje na svých stránkách, nepatrně překope stávající ceník u vlastních služeb, cituji:

„U produktů Zásilkovny plošně sjednocujeme poplatek za dobírku. Dále v rámci českých výdejních míst dojde ke zvýšení ceny standardních zásilek (do 5 kg). V případě nadrozměrných zásilek (do 10 kg) se naopak můžete těšit na výrazné snížení ceny.“

Zásilkovna dražší i levnější

Nejen s ohledem na aktuální inflaci (všechno je pro běžného smrtelníka obecně dražší) budí tento krok menší rozpaky, jakkoliv se může zdát firmě logický.


Nepřehlédněte: Anonymous stupňují tlak. Hackeři nově napíchli stovky tisíc ruských e-mailů


Zásilkovna
ilustrační (Zdroj: Claudio Schwarz, Usplash)

Mám totiž takové neblahé tušení, že v tomto aspektu vychází lépe i některými proklínaná Česká pošta nebo i Balíkovna, kde se cena pohybuje kolem 65 Kč. Když vezmu v úvahu, že spousta Čechů obecně preferuje spíše menší zásilky, může být novinka ve výsledku kontraproduktivní. Jestli mám pravdu, ukáže nejbližší budoucnost.

Nové ceny platné od 1. 5. 2022 jsou následující:

  • Doručení na výdejní místa (zásilky do 5 kg) – základní cena od 79
  • Doručení na výdejní místa (zásilky do 10 kg) – základní cena od 119 Kč
  • Zásilkovna domů (zásilky do 5 kg) – základní cena od 109 Kč
  • všechny další položky včetně kompletního ceníku najdete zde

Zdroj náhledové fotografie: Super Straho, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
3 komentářů
    1. Článek je primárně o Zásilkovně, ekvivalent České pošty a Balíkovny je jen ilustrační. Příště na to budu myslet. Pěkný večer

  1. Je to inovace nanic, kolikrát člověk čekal na PPL do pozdních odpoledních hodin,někdy čekal až 3 dny a balík byl stejně na jinou adresu.Zlatá Žasolkovna ve vedlejší ulici,kde si mohou lidé vyzvednout zásilku osobně.

Comments are closed.