Anonymous

Anonymous stupňují tlak. Hackeři nově napíchli stovky tisíc ruských e-mailů

  • Anonymous opět úřadují
  • Důvodem je konflikt na Ukrajině
  • Nově si vzali na paškál ruské e-maily

Anonymous kvůli ruské okupaci Ukrajiny působí v rámci kyberprostoru Putinově režimu ohromné škody. Hackeři se ukázali jako naprosto nečekaný, přesto neuvěřitelně efektivní nástroj v boji proti ruské propagandě, trollům a fake news.

Anonymous opět na scéně

A nutno podotknout, že se tito hackeři mají opravdu čile k světu, jsou pilní jako včelka. Tak jen v kostce: už stihli vyřadit web ruské tajné služby FSB, odříznout Rusko od vlastních špionážních satelitů, nabourat se do televizí, serverů, podařilo se jim proniknout do ruské centrální banky, zaútočili na tiskárny, odeslali miliony textových zpráv apod.

A nyní na Twitteru informují, že si tentokrát vzali na paškál ruské e-maily. Ale ne jen tak ledajaké. Anonymous se napíchli na korporátní sféru. Citlivé informace poctivě sosali z plynárenských, hutních i velkých těžebních podniků.


Nepřehlédněte: Bude mise na Mars největší dobrodružství, nebo nejhorší noční můra?


Digitální razie v plné parádě

Jak potvrzuje i CyberNews, podařilo se jim odcizit cca 400 GB dat. Takový Aerogas připravili o více než 145 GB dat a přibližně 100 000 e-mailů. V hledáčku se ocitli i těžaři ze společnosti Forest nebo obchodní centrum Petrovsky Fort.

Server dále zdůrazňuje, že od počátku konfliktu na Ukrajině Anonymous zveřejnili více jak 2 miliony e-mailů. A poslední zmíněná razie byla v tomto směru vůbec největší (hackeři to zvládli během neuvěřitelných 24 hodin).

Zdroj náhledové fotografie: Warren Wong, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares