Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Zásah přímo do srdce. Hackeři z Anonymous zveřejnili miliony ruských e-mailů

  • Útoky Anonymous na ruské cíle jsou v plném proudu
  • Nyní se hackeři pochlubili, že ukradli miliony e-mailových zpráv

Anonymous hlásí další zářez na pažbě! Hackerům se podařilo nabourat do počítačových systémů ruských společností Enerpred a ALET a ukrást z nich více než 1,7 milionu tajných e-mailů. Komunikaci navíc již uveřejnili online prostřednictvím projektu Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets), kde pravidelně publikují uniklé soubory.


Nepřehlédněte: Japonci sestrojili robotický exoskeleton jako z Vetřelce. Není to žádné sci-fi, stačí jen nastoupit


Hackeři útočí

„#Anonymous hackli téměř 1,1 milionu e-mailů (1,1 TB) od ALET, ruského celního makléře pro společnosti působící v palivovém a energetickém průmyslu, který se zabývá vývozem a celními prohlášeními pro uhlí, surovou ropu, zkapalněné plyny a ropné produkty,“ píše se na oficiálním účtu Anonymous. ALET od roku 2011 spolupracuje s více než 400 společnostmi včetně ruských gigantů Gazprom a Bašněfť.

Dalším velkým úspěchem hackerů z poslední doby je průnik do serverů společnosti Enerpred. Ta se specializuje na výrobu hydraulických zařízení, která jsou následně využívána v energetice a také ropném, chemickém, plynárenském a stavebním průmyslu. Anonymous odcizili 645 tisíc e-mailů a nahráli je, jak jinak, opět na server Distributed Denial of Secrets (DDoSecrets).

Až se stáhnete z Ukrajiny, přestaneme, vzkazují

Na začátky kyberválky Anonymous používali převážně triviální útoky typu DDoS (Distributed Denial of Service), tedy zahlcení napadeného serveru tak, že se stránka jeví uživatelům zvenčí jako nedostupná. Později se však začali soustředit na propracovanější typy útoků.

Nabourali se do systémů ruské státní televize, hackli stránky ruské tajné služby FSB a rovněž se jim podařilo získat kontrolu nad systémy, které řídí bezpečnostní kamery v Kremlu, tedy v sídle ruského prezidenta.

Během posledních dvou měsíců již Anonymous zaútočili na tisíce důležitých cílů v Rusku a Bělorusku a jak sami často opakují, plánují v tom pokračovat přinejmenším do doby, než Rusko z Ukrajiny stáhne svá vojska .

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares
6 komentářů
  1. K čemu je to dobré nevím. Kdyby se jim tak povedlo do ruských raket nalít vodu!

  2. Dobrá práce! 👍🙂 Jen tak dál! ✌️🙂 🇺🇦

  3. Takové množství, kdo bude mít zájem to číst? Vždyť by na tom strávil zbytek života…

  4. No, vskutku “úchvatné”, ale je to jen jednostranná zpráva. Tomuto máme tleskat, ale když protistrana bojuje stejnou měrou, tak to označujeme za kybernetický útok a zločin. Je to ale úplně to samé, takže když my jim, oni nám… dnes nefungovaly weby zásahových složek, minulé to byly Česke dráhy a další a další…

  5. Pokud je to pravda, pak by stálo za zamyšlení, kdo bude na řadě, až konflikt mezi ruskem a ukrajinou skončí?

Comments are closed.