WhatsApp

Zásadní změna ve WhatsApp: Zapomeňte na telefonní čísla, nově postačí přezdívky

  • Novou funkcí WhatsAppu budou brzy „přezdívky“
  • Nabídnou možnost hledat uživatele podle jména, ne telefonního čísla

Uživatelé WhatsAppu mají jen pár týdnů před Vánoci další důvod k radosti. V platnost vstupuje funkce, kterou vývojáři testovali již dříve tohoto roku, a sice „přezdívky“, respektive uživatelská jména, která by měla mít stejnou váhu jako telefonní čísla.


Nepřehlédněte: WhatsApp přidává zpět jednu funkci. Všimli jste si, že zmizela?


WhatsApp nabídne přezdívky

Výhoda uživatelských jmen spočívá v tom poskytnout uživatelům alternativu ke sdílení jejich telefonních čísel na platformě. Díky novému systému vyhledávání tak budete moci přidávat do své komunity uživatele jen podle jejich unikátní přezdívky.

Zároveň vývojáři vyzdvihují bezpečnostní aspekt chystané novinky. Uživatelé totiž nebudou muset s každým sdílet své telefonní číslo, které samozřejmě může být různými způsoby zneužito.

O nové funkci informoval server WABetaInfo, který se věnuje únikům nových funkcí aplikace WhatsApp. Funkce přezdívek se objevila v beta verzi již dříve, nyní vyplula na povrch znovu, konkrétně v sestavení 2.23.25.19 pro Android. Stále je tak dostupná pouze pro uživatele v rámci nefinální verze.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Další novinky

Jde vlastně o jednu z několika nedávno ohlášených funkcí. Jednou z velkých novinek je také takzvané Uzamčení chatu, jehož cílem je pomoci uživatelům chránit jejich „nejintimnější konverzace“ před zvědavýma očima tím, že je opatří heslem a uloží do samostatné složky.

Vítanou novinkou ve WhatsAppu budou bezesporu i nové mizející hlasové zprávy, které umožní sdílet hlasové poznámky s jistotou soukromí, protože druhá strana nebude mít šanci hlasovky ukládat či přeposílat.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo, Gizchina

Total
0
Shares