WhatsApp

WhatsApp přidává zpět jednu funkci. Všimli jste si, že zmizela?

  • WhatsApp se rozhodl přidat již dříve odebranou funkci
  • Jde o možnost nastavit u odeslané fotky počet zobrazení

Fungování aplikace WhatsApp se více méně liší v závislosti na tom, na jakém zařízení ji používáte. Některé funkce přijdou jako první na telefony s Androidem, zatímco jiné nejdříve dorazí na iPhony. WhatsApp Web pro počítače s Windows a macOS je od nepaměti tak trochu stranou zájmu vývojářů a na řadu většinou přijde až jako poslední.


Nepřehlédněte: WhatsApp čeká nepopulární změna. Záloha konverzací zdarma brzy končí


WhatsApp přidává a odebírá funkce

Proto možná nikoho nepřekvapí, že WhatsApp jednu celkem příjemnou funkci z webového rozhraní odstranil, aby ji nyní přidal zpět. Jde o funkci zobrazení obrázku či videa pouze jednou, která byla poprvé oznámena v roce 2021.

Uživatel před odesláním multimediálního souboru zvolí, aby se adresát mohl na fotku či video podívat pouze jednou. Přispívá to k bezpečnosti odeslaných dat a zároveň si hraje s myšlenkou prchlivého, unikátního obsahu.

Služba WhatsApp se už v roce 2021 vyjádřila, že chce zaručit, aby tuto volbu měli v rukách přímo uživatelé. Proti však byly neziskové organizace věnující se péči o děti, které tuto funkci kritizovaly za to, že sexuální predátoři mohou tímto způsobem dětem zasílat pornografický či jinak citlivý obsah.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Společnost WhatsApp tuto funkci odstranila, protože na webu (na rozdíl od chytrých telefonů) nedokázala uživatelům zabránit v pořizování snímků obrazovky médií. O rok později však funkci vrací zpět – i když zatím není potvrzeno, zda byl problém odstraněn.

Kromě toho se spekuluje o tom, že WhatsApp plánuje přidat praktickou funkci i pro odesílání hlasových zpráv. Již v minulosti o tom informoval server WABetaInfo.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: Metro

Total
0
Shares