Leopard K1

Západní „game changer“ nahání strach: Rusové vypsali odměny na Leopardy. Za zničený tank nabízí 300 000 korun

  • Rusové vyhlásili lov na tanky Leopard
  • Vypsali na ně vysokou odměnu

V době, kdy země jako Německo, Velká Británie a USA oznámily plány na vyslání tanků Leopard a Abrams na pomoc ukrajinské armádě, chce Rusko zvednout morálku vyčerpaných vojáků tučnou odměnou. Za každý zničený či ukořistěný tank Leopard či Abrams slibuje odměnu až milion rublů.


Nepřehlédněte: Ukrajina získala od USA superlovce kamikaze dronů Shahed. Dokáže rozlišit mouchu, drobného ptáka i ruský letoun


Rusové na tanky Leopard vypsali odměnu

Za nabídkou stojí na ruský stát napojená uralská společnost Fores, která působí v energetickém sektoru. Podnik uvedl, že vyplatí milion rublů (asi 300 000 Kč) prvnímu ruskému vojákovi, který zničí jeden z tanků, a zaplatí 500 000 rublů (asi 150 000 Kč) za každý další „úlovek“.

Je zajímavé, že Fores už tak trochu předvídá budoucnost, protože rovnou nabízí i odměnu 15 milionů rublů (4 500 000 Kč) za každou sestřelenou stíhačku západní výroby, pokud budou na Ukrajinu někdy dodány.

Je evidentní, že Rusové z dodávek technologicky vyspělých tanků na Ukrajinu mají obavy. I proto nedávno znovu mediálně připomněli své bezpilotní pozemní vozidlo Marker, o kterém tvrdí, že dokáže identifikovat a eliminovat cíle pomocí umělé inteligence. Podle ruských expertů může stroj autonomně fungovat až tři dny, bez lidské asistence urazí několik kilometrů a je schopen střílet na cíle „s rozvahou.

Svět se ruské superzbrani směje

Dmitrij Rogozin, bývalý generální ředitel ruského Roskosmosu, na svém Twitteru uvedl: „Jakmile začnou dodávky tanků Abrams a Leopard ukrajinským jednotkám, bude Marker vybaven odpovídajícím elektronickým obrazem, který umožní odhalit a zničit americké a německé tanky protitankovými řízenými střelami.“ Později ještě dodal, že čtyři Markery budou v únoru dodány do ukrajinské oblasti Donbas, kde dlouhodobě probíhají nejtvrdší boje.

Co myslíte, za jak dlouho se Markery objeví na kyjevském náměstí, které už několik měsíců slouží jako výstava zničené ruské vojenské techniky?

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / volné dílo, zdroj: DailyMail

Total
0
Shares