Leopard K1

Rusko ukázalo autonomního robota zabijáka, který má ničit západní tanky na Ukrajině

 • Rusové mají nové vojenské robotické vozidlo
 • Na Ukrajině ho nasadí proti západním tankům

Rusko představilo supermoderní zbraň, která se postaví německým a americkým tankům na Ukrajině. Jedná se o autonomní robotické vozidlo nazvané Marker, o němž tvrdí, že dokáže identifikovat a eliminovat cíle za pomoci umělé inteligence.


Nepřehlédněte: Naléhavé varování: Češi, máte telefon Samsung Galaxy? Okamžitě zkontrolujte nastavení, jinak vám hrozí velký průšvih!


Na Ukrajinu míří západní tanky

Právě v době, kdy země jako Německo, Velká Británie a USA oznámily plány na vyslání tanků Leopard a Abrams na pomoc ukrajinské armádě, Rusko znovu mediálně „oživilo“ zbraň, které přezdívá „robot zabiják“.

Marker je bezpilotní pozemní vozidlo podobné tanku. Na rozdíl od něj však dokáže pomocí řady inteligentních senzorů a sofistikované robotiky automaticky detekovat nepřítele a zaměřit na něj řízené střely. Podle expertů může autonomně fungovat až tři dny, bez lidské asistence urazí několik kilometrů a je schopno střílet na cíle „s rozvahou“.

Svět se ruské superzbrani směje

Dmitrij Rogozin, bývalý generální ředitel ruského Roskosmosu, řekl: „Jakmile začnou dodávky tanků Abrams a Leopard ukrajinským jednotkám, bude Marker vybaven odpovídajícím elektronickým obrazem, který umožní odhalit a zničit americké a německé tanky protitankovými řízenými střelami.“ Později ještě dodal, že čtyři Markery budou v únoru dodány do ukrajinské oblasti Donbas, kde dlouhodobě probíhají nejtvrdší boje.

Vozidla Marker prý nikdy nebyla k boji určena, ale měla sloužit k testování futuristických přístrojů a technologií. Jejich vyslání do bojů na Ukrajině bude znamenat významný krok ve využití robotiky ve válce mezi Ukrajinou a Ruskem.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / volné dílo, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares
30 komentářů
 1. Moc by mě zajímalo, na kterém čínském e-shopu to koupili.

  1. Mudrci,ani netušíš jakými systémy rusové disponují!! Myslím,že při politice pětikolky a zrádce generála ti přijde brzy povolovací rozkaz tak to poznáš na vlastní kůži!!

   1. ruský nejpokrokovější systém se jmenuje Vodka. S tou vyhráli i 2. světovou válku. Nutno ještě podotknout, že nakonec i Stalin s Žukovem přiznali, že bez americké a britské pomoci jako válečné techniky, uniform, jídla a dalšího vybavení by němce nikdy nebyli sami schopný porazit. Teď se snaží obsadit ukrajinu už rok. Wehrmacht dobyl francii, která je jen o něco málo menší než ukrajina za šest týdnů.

    1. Problém je len v tom, že 2 sv vojna bola totálna vojna kde sa nebral ohľad absolútne na nič. Toto, čo sa deje na Ukrajine netrebazľahčovať, ale keby to bolo o tom, že sa všetko páli vpred bezrozmyslu + použitie ťažkých bombardérov, tak by sa frontové línie neobstrelovali ale kobercovo vybombardovali za 10 minút zvyšok by zrolovali tanky…takže porovnávaš neporovnateľné…

 2. Hm, ruska umela inteligence, nejdriv postrili vlastni, a az dojde munice dezertuje na Ukrainu.

 3. Takže takové Armaty? No nevím kuci, máte problém vyrobit obyčejné zbraně a vy hned roboty zabijáky 😂

  1. Pán asi dlouho spinkal. Kalašnikov je nejpoužívanější a nejspolehlivější zbraň na světě. A překvapivě je z Ruska

   1. Pán nespinkal, na rozdíl od tebe. Je to oprásknutý Stg 44. A že to Rusácko nacpalo všem teroristům na světě z toho ještě nedělá nejspolehlivější kvér. Btw, střílel jsi z toho někdy? A trefil ??
    Kope to jak vzteklý kůň a standardně to po ruském stylu nahrazuje kvalitu kvantitou.

 4. Hahaha, už mají aspoň nějaký funkční prototyp? 🤣🤣🤣

 5. Vidim, ze Potemkinovy vesnice funguji v Rusku porad. 😂😂😂

 6. To zase něco schrastili na Amazonu a pak to přetřeli?

 7. To bude zase pro rusáky průser. Kdykoli začnou mlet o svých zázračných zbraních, tak jim teče do bot jako nikdy. Nemluvě o jejich technice “budoucnosti”, to je jen další Potěmkinovo dílo.🤡

  1. Nech je to akokoľvek , lepšie ako hlášky soudruha Zelenského: on by zorganizoval protiofenzívu keby mu niekto daroval 400 tankov … tak smejkáme sa tu niekomu, kto bezpochyby pokryje vojenskú výrobu a na druhej strane je silák šašo z bordelu, ktorý robí finančné zbierky … ďalšia vec…lietajúce drony sa aktívne používajú v armáde a normálne sa idete posrať, že sa vytvorilo malé opancierované autíčko dron, ktoré ak zareaguje rýchlejšie ako nepriateľ aodpáli raketu či granát, tak to môže vyradiť nepriateľa…ak nie a schytá to dron, tak nezomre posádka a bolo to stále lacnejšie ako nejaká 90 tonová korba ktorá žere naftu jak sviňa…tak jedna vec je drístať od stola kvôli zaujatosti, druhá vec je akceptovať, že to bude zrejme hudba budúcnosti. Značnú časť lietsdiel a tankov nahradia takéto hračky …

 8. Maj tak akorát hovno jen propagandu a proto chce putin zdrhnoput je to zbabělí chování rusk armady’!kéž ho zabije matka zmije smrtka a kosou ho přepůlí na půl!To si přeji a zcela jistě si to zaslouží když poslal na smrt přes sto tisíc na smrt a uplněk ničemu je to blbeček.

 9. Kontrolní otázka vy ruský lide proč jste to tam nedli hned???????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????blulululululublululubluuuu

  1. Čekají až se udělají puboši jako jsi ty. Doufám,že podle tvého psaní brzy vyjdeš ze třetí třídy z.š.,že.

  1. To je dobrý :-)))… Úplně si představuju, jak tam na frontě MONTE decimuje 50-ti tunové spojenecké tanky :-)))…

   1. A čo s tým má váha? O prieraznosti 50 tonovej korby rozhoduje kaliber a jeho prieraznosť panciera…to, či sa ti projektil podarí odpáliť z “bycikla” alebo auta je neopodstatnené…človek je proti tanku tiež len zraniteľné šteňa a ? Ak má človek v rukách napr jevelin a vypáli prvý na správne miesto, tak 1 človek poslal drahý šrot do hajzlu…ak takáto malá rachotina pošle do hajzlu pár drahých tankov, tak budeš veľmi rýchlo vidieť, ako sa budú hladať iné lacnejšie metódy riešenia boja…táto posadnutosť modernou technikou a čím väčšou tým lepšie je taký ten syndróm chlapcov, čo si merajú pipiky…dlhé konflikty nikdy nevyhráš s len predraženými, ťažkými, drahými vecami…nikdy

 10. To bude smíchu když to vyjede navstřic Leopardům

  1. Tak má to velmi nízkou siluetu, tím pádem pokud se to ukryje vystřelí a rychle zmizí 🤔🤔 tak to pro tankisty může být opravdu hodně velký průser.

   1. Zatím nejpokrokovější UI mají problém udržet auto v provozu na silnici. Představa, že toto umí vyhledávat rozdíly v horizontálním profilu je celkem úsměvná.

    1. souhlas, jen se snaží odvrátit výhrůžkami tu dodávku tanků na ukrajinu, na to jim nemůže nikdo skočit

 11. Cist tady ty zvasty ceskych rusobijcu od klavesnice to je teda neco … ale jak zde uz nekdo napsal, kdo se smeje naposled … : )

Comments are closed.