Telefon, mobil

Naléhavé varování: Češi, máte telefon Samsung Galaxy? Okamžitě zkontrolujte nastavení, jinak vám hrozí velký průšvih!

  • Prakticky každý telefon Samsung Galaxy obsahuje kritickou chybu
  • Rychle zkontrolujte, zda se nebezpečí týká i vás

Uživatelům chytrých telefonů Galaxy hrozí nebezpečí. Hrozbu představuje předinstalovaný obchod s aplikacemi Galaxy Store, který obsahuje kritickou chybu, prostřednictvím které mohou hackeři ovládnout smartphone bez vědomí uživatele.


Nepřehlédněte: Něco nevídaného: Obří „drak“ pomáhá v oceánu plout nákladní lodi o hmotnosti 21 528 tun


Samsung už se možná vidí v San Franciscu, kde za pár dní představí chytré telefony řady S23, a možná i proto trestuhodně přehlédl kritickou chybu v aplikaci Galaxy Store, která je součástí každého smartphonu série Galaxy. Zranitelnost, skrze kterou lze do chytrých telefonů instalovat software bez souhlasu uživatelů, objevili odborníci z bezpečnostní společnosti NCC Group.

Samsung už je myšlenkami jinde

„Bylo zjištěno, že obchod Galaxy Store povoluje exportovanou aktivitu, která nezpracovává příchozí požadavky bezpečným způsobem. To umožňuje jiným aplikacím nainstalovaným ve stejném zařízení Samsung automaticky instalovat jakoukoli aplikaci dostupnou v obchodě Galaxy Store bez vědomí uživatele.“

Samsung, fotoaparát
Zdroj: FONETECH.CZ

Podle expertů je nezbytné, aby lidé zkontrolovali své telefony a ujistili se, že mají aktualizovaný veškerý software. Problém se týká všech smartphonů jihokorejské značky se systémem Android 12 a starších. Těch uživatelů, kteří používají zařízení s Androidem 13, se nebezpečí netýká a bylo jim doporučeno, aby raději zkontrolovali případné bezpečnostní aktualizace.

Skupina NCC Group doporučuje: „Pro zařízení se systémem Android 12 nebo starším vydala společnost Samsung aktualizovanou verzi obchodu Galaxy Store (verze 4.5.49.8). Uživatelé by měli na svém telefonu otevřít obchod Galaxy Store, a pokud budou vyzváni, stáhnout a nainstalovat jeho nejnovější verzi.“

Verzi aplikace Galaxy Store zkontrolujte takto:

  • Spusťte aplikaci Galaxy Store
  • V pravém dolním rohu zvolte Menu
  • Vpravo nahoře klikněte na ozubené kolečko
  • Sjeďte na stránce až dolů a klikněte na volbu O Galaxy Store

Jak aktualizovat systém v telefonu Galaxy?

  • Přejděte do Nastavení
  • Klepněte na položku Aktualizace softwaru
  • Poté klepněte na možnost Stáhnout a nainstalovat

Pokud je k dispozici nový software, můžete zvolit možnost Instalovat nyní, Naplánovat instalaci nebo Později. Pokud již máte aktuální software, zobrazí se hláška „Software je aktuální“.

Zdroj náhledové fotografie: Đức Trịnh / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares