Černý rytíř, NASA

Záhadný Černý rytíř není mimozemský satelit. NASA kápla božskou a prozradila, kdo je jeho skutečným autorem

  • Podle nadšenců je Černý rytíř mimozemským objektem
  • Jenže pravda je mnohem méně zajímavá

Říká se mu Black Knight (Černý rytíř). Má se jednat o tajemný satelit, ke kterému se nehlásí žádná země. Konspirační teorie tvrdí, že obíhá kolem Země přibližně 12 000 let a že NASA jeho přítomnost na oběžné dráze z nějakého neznámého důvodu tají. Jenže pravda je mnohem méně zajímavá.


Nepřehlédněte: NASA testuje neuvěřitelný vesmírný katapult. Podívejte se, jak to vypadá, když k obloze vystřelí satelit


Mimozemský satelit Černý rytíř

První článek o Černém rytíři uveřejnily 14. května 1954 dvoje noviny St. Louis Dispatch a The San Francisco Examiner. Podle nich tato družice vysílala nepřetržitě rádiové signály, a byla neznámého původu.

O desítky let dříve měl prý s Černým rytířem co do činění i slavný vynálezce Nicola Tesla. V roce 1899 měl zachytit neznámé radiové signály a ty měla vysílat právě tajemná mimozemská sonda. Zatímco konspirátoři v Černém rytíři vidí tisíce let starý, stále funkční satelit, NASA neustále opakuje, že je to naprostý nesmysl.

Teorie, že oběžnou dráhu Země obíhá mimozemský satelit, pochází z padesátých let 20. století, kdy vrcholil zájem lidí o problematiku UFO. V průběhu následujících let došlo k několika zvratům a zdánlivě nevysvětlitelným událostem, jako když astronaut Gordon Cooper v roce 1963 tvrdil, že viděl záhadná světla během mise Mercury 9. I tato událost byla spojována s Černým rytířem.

Jen nepořádek po lidech

Mýtus o Černém rytíři do mediálního prostoru znovu pronikl v roce 1998, kdy NASA pořídila snímek záhadné černé hmoty na oběžné dráze Země v rámci mise STS-88. Od té doby spiklenci tvrdí, že je to nezvratný důkaz existence Černého rytíře, jenže vysvětlení celé záhady je mnohem nudnější: „mimozemskou sondu“ stvořil člověk.

Astronaut Jerry Ross, který se v roce 1988 podílel na stavbě stanice ISS, během jednoho ze svých výstupů do vesmíru údajně ztratil tepelnou přikrývku (termokryt). NASA objekt evidovala pod číslem 025570, několik dní se vznášel a poté shořel na oběžné dráze. Z toho vyplývá, že žádný Černý rytíř neexistuje a nikdy neexistoval, ale některé lidi prostě nejde přesvědčit, i když se snažíte sebevíc.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: The Sun

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. O BKS se mluví už od 50-tých let, první precizní fotka z vesmíru je z 60.let z ruské lodi. Nějaké foto odhozeného termálního obalu je naprosto minoritní záležitost. Navíc fotky přiložené k článku, se odhozenému stříbřitému termálnímu obalu moc nepodobají. Spíše to vidím ze strany NASA jako mlžení, příemž jde o informaci hodně let starou, kdy vládla politika tyto fenomény paušálně shazovat ze stolu.

    1. Boha oni vždycky vymyslí takovou blbost , nějaký termoplast,to fakt nevymyslis 😆

Comments are closed.