Teleportace

Záhadná teleportace z roku 1593: Muž ve zlomku vteřiny prý urazil 14 000 kilometrů!

  • Teleportace Gila Péreze nebyla dodnes vysvětlena
  • Ve zlomku vteřiny se muž dostal z Filipín do Mexika

Gil Pérez byl voják, který střežil palác generálního guvernéra v Manile na Filipínách. Sloužil prakticky každý den, jednou se mu ale přihodilo něco, na co v životě nikdy nezapomněl. Během jedné hlídky na okamžik zavřel oči a když je otevřel, zjistil, že se nachází na náměstí Plaza Mayor v Mexico City, téměř 14 000 kilometrů daleko. Kolemjdoucím, kteří nechápali, kde se tam vzal, řekl, že vůbec netuší, jak se do Mexika dostal. Událost, která se stala 24. října 1593, obletěla celý svět.


Nepřehlédněte: Poselství z Marsu: Na Zemi spadl z vesmíru dokonale kulatý meteorit s podivnými hieroglyfy


Skutečná teleportace?

Stráže v Novém Španělsku se o Pérezovi rychle dozvěděly. Najít jim ho pomohl nevysvětlitelný příběh, který každému vyprávěl, i neobvyklé manilské oblečení. Muž byl okamžitě předveden před místní úřady a vyslýchán Nejsvětějším inkvizičním tribunálem, ale jediné, co mohl říci na svou obhajobu, bylo, že mu cesta z Manily do Mexika trvala vteřinu.

Po nesčetných výsleších se ukázalo, že je oddaným křesťanem, a díky svému příkladnému chování nebyl z ničeho obviněn. Úřady si však nebyly jisté, jak s jeho případem naložit, a tak ho raději nechaly ve vězení, dokud nedospějí k jasnému závěru.

Červí díra, černá díra
Zdroj: Genty / Pixabay

O dva měsíce později dorazila z Filipín do Mexika španělská obchodní loď s pasažéry, kteří dosvědčili, že Pérez skutečně žije v Manile. Jeden muž dokonce uváděl, že ho 23. října 1593 viděl na vlastní oči. A jako Pérez všichni shodně vypověděli, že 23. října došlo k zavraždění guvernéra Gomeze Pereze Dasmarinase čínskými piráty.

Záhadné svědectví nebylo dodnes vysvětleno

Mexické úřady poté Péreze propustily a muž se vrátil na Filipíny, kde pokračoval ve svém předchozím zaměstnání palácové stráže a vedl zdánlivě rutinní život. Bez ohledu na vědecké studie o teleportaci je jeho svědectví poměrně děsivé, zejména proto, že neměl kontrolu nad cestováním z jednoho místa na druhé.

Ať už je jeho příběh pravdivý, nebo ne, jedná se o fascinující vyprávění, které zůstalo nezměněno po stovky let a mnozí lidé si tak stále pokládají otázku, co se osudného 24. října 1593 skutečně stalo.

Zdroj náhledové fotografie: Darkmoon_Art / Pixabay, zdroj: Mysteriesrunsolved

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Tak kdy to vlasně bylo 1593 nebo 1953,
    co tak si to po sobě nejprv přečíst?

Comments are closed.