Meteorit

Poselství z Marsu: Na Zemi spadl z vesmíru dokonale kulatý meteorit s podivnými hieroglyfy

 • V Kanadě dopadl meteorit se záhadnými symboly 
 • Podobají se egyptským hieroglyfům

V létě roku 1908 došlo v okolí ostrova Vancouver Island, který leží v Tichém oceánu u jihozápadního pobřeží kanadské provincie Britská Kolumbie, k podivné události, píše server Mysteriesrunsolved.


Nepřehlédněte: Peklo zamrzlo: Tyto telefony Xiaomi nečekaně dostanou MIUI 14. V Česku je mají desetitisíce lidí


Je to příběh, kterému se těžko věří, ale prý se stal nějak takhle. Willie McKinnon, čtrnáctiletý kluk, pracoval na zahradě, když najednou uslyšel zvuk podobný tomu, jako kdyby se k němu blížil vlak. O několik desítek sekund později již sledoval, jak poblíž dopadá meteorit. Náraz kosmického objektu byl údajně natolik silný, že ho tlaková vlna srazila na zem.  

Vesmírný kámen s hieroglyfy

Vyděšený okamžitě zavolal na svého otce, aby se podíval, co se stalo, a když pan McKinnon dorazil na místo, byl šokován. Zjistil totiž, že zhruba 25 centimetrů široký objekt, který na jeho zahradu právě dopadl z vesmíru, má tvar dokonalé koule. Na hladkém povrchu tělesa byly navíc vyryty znaky, které nápadně připomínaly egyptské hieroglyfy. Tento pozoruhodný příběh byl otištěn na přední straně novin 5. září 1908 s titulkem „Poselství z Marsu“. A zakrátko se stal senzací.

Hieroglyf
Povrch malého meteoritu prý pokrývaly záhadné symboly; zdroj: eltibere / Pixabay

Podvrh nebo skutečná záhada?

Po zveřejnění článku se o objekt z vesmíru začal vážně zajímat geologický úřad v Ottawě, jehož zaměstnanci chtěli znát veškeré detaily. I přes naléhání úřadů ale podivný kámen nebyl nikdy řádně zdokumentován, McKinnon ho totiž nechtěl expertům zapůjčit. V současnosti nikdo netuší, kde se jedinečný meteorit, který vidělo jen pár lidí na světě, nachází, a tak tento „zázračný kámen z Cowichanu“, jak se mu přezdívá, zůstává dodnes nevysvětlenou záhadou.

Co to mohlo být? Byl meteorit skutečně popsán hieroglyfy, nebo si MacKinnon vše vymyslel, protože toužil po pozornosti? Co myslíte?

Zdroj náhledové fotografie: Nick Iliasov/ Unsplash, zdroj: Mysteriesrunsolved

Total
0
Shares
14 komentářů
 1. Nejsem žádný odborník na hieroglyfy ale řada z nich je nápadně podobná těm egyptským a navíc jsou na krásně rovné desce a ne na dokonale kulatém meteoritu jak je psáno. Také utajování je přinejmenším podivné.

  1. Jestli to nebude tím, že je to foto z egyptského chrámu a s příběhem nemá nic společného

  2. Pridana fotka je ilustracní .. nejedna se o udajny meteorit 😀

 2. Ani já nejsem odborník, ale cosi se mi nezdá. Dle wikipedie cit.: rychlost meteorů v atmosféře dosahuje obvykle od 11 do 72 km/s. Jak mohl chlapec slyšet jeho přílet a dokonce několik desítek sekund před dopadem, když rychlost zvuku je jen 343m/s?
  Je zajímavé, že na odkazu v článku na Mysteriesrunsolved není jediná zmínka o zvuku nebo vlaku.
  Autor zde popletl zřejmě i fotky. Zde je jakási hnědá rovná destička, ale ten původní meteorit byl zelený, jak brčál 🙂 .

  1. To muselo dát práce vypotit takový komentář, že ?

   jistě že na fotce je “jakási destička”
   protože meteorit vidělo údajně jen pár lidí (nejspíš majitel pozemku, rodina a sousedi, nikoliv už novináři a výzkumníci) tak těžko asi muže být vyfocený
   😉😉

 3. Ať tak, či onak, pokud by něco tak malého prolétlo atmosférou a neshořelo, stejně by se na tom asi těžko nechaly přečíst nějaké hieroglyfy 🙂

 4. “I přes naléhání úřadů ale podivný kámen nebyl nikdy řádně zdokumentován, McKinnon ho totiž nechtěl expertům zapůjčit.”
  😀 😀 😀

 5. Je to věštba .ale divím se, jak proletěl atmosférou ,možná z ufo ho odhodili …

 6. Články fonetechu, pokud jde o odbornou erudici, nikdy nezklamou. Dokonalá koule se vyznačuje jediným rozměrem, průměrem – ovšem fonetech žije patrně ve vícerozměrném vesmíru a zná její ŠÍŘKU!

 7. Dobrý vtípek. Pamatuji časopis plný podobných výmyslů, jmenoval se Hrom a rád jsem ho pro pobavení kupoval. Tohle by do něj dobře zapadlo.

Comments are closed.