Cestovatel v čase, budoucnost

Záhada 400 let starého obrazu: Malý kluk má na nohou populární tenisky Nike. Cestoval snad časem?

  • Další údajný důkaz o cestování časem?
  • Na 400 let starém obrazu jsou prý kecky Nike

Lidé na internetu ve velkém sdílí a komentují fotografii obrazu, který je dokonale zmátl. Na malbě ze 17. století se jim naskytl pohled na tenisky značky Nike. Jak je možné, že má mladík na nohou populární značkové boty?


Nepřehlédněte: Podivná bublina kroužící kolem černé díry Mléčné dráhy každých 76 minut silně pulzuje


400 let starý obraz s teniskami Nike

Představte si chlapce, který má na nohou boty značky Nike. Řeknete si, že na tom není nic zvláštního, ale na obraze namalovaném v 17. století něco takového působí mimořádně zvláštně. Podle mnohých jde o návštěvníka z budoucnosti – malého cestovatele v čase, kterého čirou náhodou namaloval nizozemský umělec Ferdinand Bol.

Obraz visící v Národní galerii v Londýně se jmenuje „Portrét Fredericka Sluyskena“ a zobrazuje malého chlapce oblečeného do tmavého kabátku s pláštěm a bílé volánkové košile s nařasenými rukávy, který drží sklenici s vínem a rukou se opírá o stůl s citrony.

Pátrače po záhadách však více zaujaly chlapcovi boty, které připomínají pár moderních tenisek Nike s nezaměnitelnou bílou fajfkou (swooshem). Ačkoli byla tato populární americká značka založena teprve v roce 1964, portrét tvrdí opak.

„Počkej, má snad na sobě tenisky Nike?“ zeptala se dcery jedna překvapená návštěvnice muzea. „Když se podívám na jeho věk, musel dostat do rukou první pár tenisek Nike, které kdy byly vyrobeny. Nebo je to opravdový cestovatel časem?“

Portrait of a Boy, Ferdinand Bol
Zdroj: National Gallery / Wikimedia Commons (volné dílo)

Cestoval chlapec časem?

Představa dítěte žijícího v 17. století, který nosí tenisky této značky, je opravdu bizarní. S tím souhlasí i mluvčí galerie, který se o této nereálné teorii doslechl. „Jsme rádi, že obraz sklidil u našich návštěvníků takový úspěch. Když jsme na Twitteru zveřejnili výzvu, aby lidé odhalili jeden ‚moderní‘ detail a podívali se zblízka na boty osmiletého chlapce, mělo to u nich ohlas,“ řekl. „Máme radost, že se tento obraz stal takovým hitem,“ dodal.

Podobný rozruch jako obraz rakouského malíře způsobilo nedávno i video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: IrishMirror, Daily Star

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Podívejte se pořádně a pak prosím Pište sáhodlouhý článek o ničem .

Comments are closed.