Cestovatel v čase, budoucnost

Záhada 400 let starého obrazu: Detail na chlapcově botě vás přesvědčí o cestování v čase

 • Další údajný důkaz o cestování časem?
 • Na 400 let starém obrazu jsou prý boty od Nike

Starý obraz rozproudil vášnivou debatu, jestli lidstvo někdy cestovalo časem. Při pohledu na malbu ze sedmnáctého století se totiž zdá, jako by chlapec nosil tenisky Nike.


Nepřehlédněte: Nově objevený objekt ve vesmíru se vzpírá vysvětlení. Vědci nemají ponětí, co vlastně našli


400 let starý obraz s teniskami Nike

Příznivci cestování v čase zbystřete. Na sociálních sítích koluje fotografie více než 400 let starého obrazu, na kterém je vyobrazeno něco, co tam nejspíše nepatří. 

Obraz namaloval Ferdinand Bol a je vystaven v Národní galerii v Londýně. Portrét od nizozemského mistra zobrazuje malého chlapce oblečeného do tmavého kabátku s pláštěm, bílé volánkové košile s nařasenými rukávy a černých bot, který drží sklenici s vínem a rukou se opírá o stůl s citrony.

Na malbě by nebylo nic divného, kdyby kluk neměl na nohou něco, co až příliš nápadně připomíná moderní tenisky Nike s nezaměnitelnou bílou fajfkou (swooshem). Zvláštní detail rozproudil vášnivou debatu na sociálních sítích, podle mnohých uživatelů může jít o důkaz, že lidstvo dokáže cestovat v čase.

„Počkej, má snad na sobě tenisky Nike?“ zeptala se dcery jedna překvapená návštěvnice muzea. „Když se podívám na jeho věk, musel dostat do rukou první pár tenisek Nike, které kdy byly vyrobeny. Nebo je to opravdový cestovatel časem?“

Představa dítěte žijícího v 17. století, který nosí tenisky Nike, je opravdu bizarní. S tím souhlasí i mluvčí galerie, který se o této nereálné teorii doslechl.

„Naše výzva návštěvníků, aby se zblízka podívali na boty osmiletého chlapce na portrétu a zjistili, zda v nich nepoznají nějaký ‘modernější’ detail, vzbudil velkou pozornost,“ řekl pro server Daily Star mluvčí Národní galerie. „Máme radost, že se tento obraz stal takovým hitem.“

Portrait of a Boy, Ferdinand Bol
Zdroj: National Gallery / Wikimedia Commons (volné dílo)

Drží žena v ruce iPhone?

Nejedná se však o první případ, kdy se v minulé době někdo objevil s předmětem ze současnosti. V roce 2010 byl zveřejněn na internetu videoklip s krátkým filmem Charlieho Chaplina. Film z roku 1928 zachycuje procházející ženu s mobilem, který drží u ucha.

Dalším případem je obraz, který namaloval rakouský umělec Ferdinand Georg Waldmüller. Ten zobrazuje ženu, která kráčí lesem a oči má zdánlivě přilepené ke svému smartphonu.

Kromě ní je na malbě vyobrazen muž s květinou v ruce, který čeká, až se na něj podívá. Ona se však soustředěně dívá na „mobil“. Je to však skutečně iPhone, nebo v ruce drží úplně jiný předmět?

Zdroj náhledové fotografie: geralt / Pixabay, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares
7 komentářů
 1. Jasně Nike😀To je ta punčocha (ponožka),protože bota co má,má šněrování na mašli,takže neblbnete lidem hlavy.Stačí si obraz přiblížit.

 2. Kdyby jste se na to více zaměřili, všimnete si, že na druhé botě je oválný tvar a ta vaše “Nike” tam je jen díky černé mašli, která to zakrývá 🤦🏻‍♀️ 🤣🤣🤣

  1. Kdybyste se v hodinách češtiny na základní škole věnovala výkladu, nenapsala byste “kdyby jste”.

   Ale jinak máte samozřejmě pravdu. Nicméně cílem těchto článků není informace, ale přimět ke kliknutí po přečtení titulku (v tomto případě opět lživého 😡)

 3. Lidská představivost nezná mezí 🙂 symbol Nike je přeci jen krapet jiný.. Doporučuji psát na jiné téma. Jen je pravda, že politika a dobré věci není tak vzrušující…😂

 4. Staci se zeptat spolecnosti Nike a ta vam rekne, ze takovehleboty, z dnesniho pohledu “křusky”, nikdy nevyrobila, tak neblbnete lidem hlavy temito nesmysly.

 5. “Je to však skutečně iPhone, nebo v ruce drží úplně jiný předmět”

  Ne, není to iPhone, je to BlackView BV9000 😃. Nicméně autor dostal zřejmě zaplaceno za propagaci IPhone v každém zdejším zhovadilém článku na pseudotéma cestování časem, pokud v něm údajně figuruje telefon.

Comments are closed.