Cestovatel v čase, budoucnost

Zachytil 86 let starý obraz cestovatele časem? Indián na něm telefonuje s iPhonem

  • Cestování v čase je stále považováno za nemožné
  • Existují ovšem tvrzení, že k němu přesto dochází
  • Tyto hlasy se opírají o různé historické záběry

Při pohledu na starý obraz si lidé kladou otázku, zda je cestování v čase opravdu takový nesmysl, jak se zdá. Ve skutečnosti to totiž vypadá, jako by malba z roku 1937 zobrazovala indiána, který se dívá na displej chytrého telefonu iPhone od Applu.


Nepřehlédněte: Ve vesmíru našli těleso, které obsahuje prvky mimo periodickou tabulku. Budou se přepisovat učebnice?


Indián s telefonem iPhone? Cestoval snad časem?

Obraz s názvem Mr. Pynchon and the Settling of Springfield zobrazuje kolonistu a zakladatele Springfieldu ve státě Massachusetts Williama Pynchona v době rozvoje města. Pynchon napsal v roce 1650 knihu s názvem Záslužná cena našeho vykoupení, která se stala první zakázanou knihou v Bostonu. Později byla dokonce spálena. To vše je sice velmi zajímavé, ale rušivým prvkem na obraze je indián, který si zjevně právě přečetl nepěkný příspěvek na sociální síti.

Fotografie 86 let starého obrazu od umělce Umberto Romana se objevila na diskuzním fóru Reddit, kde ji mnozí považují za důkaz, že cestování v čase není žádné sci-fi. Někteří komentují, že podle výrazu v mužově tváři to vypadá, jako kdyby na jeho poslední příspěvek nikdo nereagoval. Jiní naopak vtipkují, že se mu lidé v okolí snaží vzít mobilní telefon, a proto znepokojeně gestikuluje rukou. Pokud jde o racionální vysvětlení, zdá se, že indián ve skutečnosti drží zrcátko, s nímž se tehdy běžně obchodovalo, nebo že si prohlíží důležitý dopis, pokud ovšem uměl číst.

Umberto Romano zemřel v roce 1982, tedy dlouho předtím, než většina lidí vůbec vlastnila mobilní telefon, takže se bohužel nikdy nedozvíme, co záhadný předmět představuje. Mimochodem, tento americký umělec namaloval i obraz, na kterém se žena dívá na něco, co vypadá jako iPad. Je důležité poznamenat, že i toto dílo vzniklo několik desetiletí předtím, než se první jablečný tablet skutečně dostal do prodeje.

Telefonovala do budoucnosti?

Podobný rozruch jako obrazy Umberto Romana vyvolalo na internetu i video z roku 1938. Na první pohled na něm není nic neobvyklého, lidé chodí po ulici. Když se však na klip více zaměříte, všimnete si ženy v bílých šatech, která jde s přáteli a v ruce něco drží. Podle záhadologů se jedná o cestovatelku v čase, která telefonuje.

Zda mladá žena skutečně volá přátelům do budoucnosti, nebo se jen škrábe na tváři, není známo, ale jeden uživatel tvrdí, že je to jeho prababička.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, DailyMail, USA Today, Forbes, Daily Star, Daily Star

Total
0
Shares
10 komentářů
  1. To jsou takové pitomosti. Kdyby někdo v jakékoli minulé zaznamenané době měl takový přístroj, tak 1. Byl by mu k ničemu, protože by neměl signál. 2. Nemohl ho ani zapnout, protože by ho neměl kde/čím nabíjet. 3. Určitě by byl centrem pozornosti a ostatní lidé by to dávali najevo…

  2. Kolik dostal autor za ubohou reklamu na “slavné” americké iPhony?🤣🤣🤦

  3. Jak víte že to bude Iphone, klidně to může být i Motorola, Samsung

  4. Ano a telefoni sit si taky nechal vybudovat aby mohl volat. To jsou kokotiny, muze mit v ruce uplne cokoliv.

  5. Jak můžou telefonovat z minulosti? Žádné O2,Tmobil a další neexistovaly. Žádné satelity ani vysílače na mobilní signál také nebyly.

  6. Nejbeznejsim darem indianum bylo obycejne zrcatko, ano to ktere ue na tomhle obrazu. Zahada vyresena, autor nema za co.

  7. Vždy, když si nějaký pisalek vycuca neco z prstu, konkrétně o cestování časem a je v tom mobil,TAK VŽDY JE TO IPHONE. Jste neuvěřitelný trapný trosky.

  8. To je vidět co jsou iPhonisti za magory … Všude vidí jen ten svůj předražený a ne až tak kvalitní křáp, který vlastně ve finále neumí vlastně nic, co obyčejný android za 1699 kč nový z obchodu neuměl … Navíc je naprosto jasné že to mobil není, ale je to zrcátko, kdyby se iPhonisti více vzdělávali, místo čumění do svých mobilu, tak by podobný nesmysl nikdy nevyslovili …

Comments are closed.