Telegram

Zablokujte okamžitě Telegram! Vzkazuje soud Googlu a Applu

  • Brazílií zmítá zajímavá kauza
  • V hledáčku soudů je Telegram
  • V soukolí událostí se ocitl Google i Apple

Populární sociální platforma Telegram se v Brazílii dostala na velmi tenký led, jak informuje Reuters. Nejvyšší soud má na něj spadeno kvůli velkému šíření dezinformací (nikoliv kvůli situaci na Ukrajině – pozn. autora). V soukolí událostí se ocitly i společnosti Google a Apple, protože v rámci jurisdikce jim bylo uloženo, aby vypomohly se zablokováním Telegramu.

Telegram dostává naloženo

Z příkazu vyplývá, že brazilský telekomunikační úřad má pozastavit tuto službu až do odvolání kvůli šíření lží a bludů v souvislosti s vakcínami proti nemoci Covid-19 jakožto potenciálního původce AIDS.


Nepřehlédněte: Anonymous útočí na Rusko: napadli web tajné služby FSB a moskevské burzy MOEX


Apple
ilustrační (Zdroj: Laurenz Heymann, Unsplash)

Aby toho nebylo málo, ve hře je i závažný únik několika důvěrných policejních dokumentů, které se měly na Telegramu objevit. K dalším kritikám patří i to, že aplikace se stává útočištěm pro silně pravicové nebo radikální politické subjekty.

Problém je v tom, a to potvrzují i další velcí hráči jako Twitter nebo Facebook, kde začíná a končí povinnosti sociálních sítí a za co je přímo zodpovědný uživatel. Jak ukazuje tento a jemu podobné případy, svoboda slova stejně jako osobní zodpovědnost za šíření lží atd. se postupně dostává na zcela novou úroveň.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Svoboda projevu má být maximální…!

    to že je zneužitelný i klacek, je samozřejmé, přeci ale pak nezakážu všechny klacky – oni za to opravdu nemohou…!

    a taky rozumím tou že FB a google leží telegram v žaludku, ale to jsou jejich problémy a nikdo je nemá za ně řešit…

  2. Zadny provozovatel se nemuze vyvinit z toho ze poskytuje podporu teroristickym a jinym zavadovym organizacim a svoboda slova s tim nema co do cineni. Vzdy muzou udelat nejaky miting ci vytisknout letaky.

Comments are closed.