YouTube

YouTube smazal důležitý ruský kanál, který měl 145 tisíc odběratelů. Nenáviděný Roskomnadzor bude zuřit!

  • YouTube leží ruským cenzorům v žaludku, protože odmítá zkreslovat realitu
  • Dnes populární videoslužba smazala důležitý ruský účet

YouTube zablokoval kanál Státní dumy Ruska, informuje twitterový účet Nexta. Vztah mezi provozovateli známé videoplatformy a ruských úřadů je od zahájení invaze na Ukrajinu na bodu mrazu.


Nepřehlédněte: Roskomnadzor hrozí ruské Wikipedii soudem, vadí pravdivé informace o invazi na Ukrajinu


Za pravdu 15 let za mřížemi

Moskva v posledních týdnech podniká kroky k regulaci a omezení vlivu sociálních médií a velkých technologických společností. Za zprávy, které ruskou agresi na Ukrajině nazývají jinak než „speciální vojenskou operací“, hrozí v Rusku až 15 let vězení. O tom, co je považováno za „lživé zprávy a dezinformace v Rusku“, rozhoduje úřad Roskomnadzor.

Byl to právě největší ruský cenzor, kdo už dříve zablokoval přístup k sociálním sítím Facebook, Twitter a Instagram. Uživatelé je nemohou používat a do aplikací se nelze dostat jinak než s použitím virtuální privátní sítě (VPN). Ve vzduchu už několik týdnů visí také zákaz YouTube.

Po Facebooku Rusko zablokovalo i YouTube
Zdroj: NordWood Themes / Unsplash

Informace, že k zablokování populární sociální sítě může dojít prakticky okamžitě, se objevila už na konci března. Zatím síť v Rusku nadále funguje, ale Roskomnadzor utahuje smyčku. Nedávno zahájil dvě správní řízení proti Alphabet, provozovateli YouTube.

Ruským úřadům vadí, že nebyla odstraněna „vadná“ videa a videoplatformě tak hrozí pokuta až 8 milionů rublů (92 000 dolarů) nebo 20 procent ročních příjmů společnosti Google v Rusku.

YouTube to má hodně nahnuté

V Alphabet si z výhružek ale nic nedělají. Sociální síť dnes totiž smazala hodně sledovaný kanál Státní dumy Ruska, který měl 145 000 odběratelů. Už dříve stejný osud potkal kanály spojené s ruskou televizí RT a s webem Sputnik.

Pro ruské úřady bude smazání profilu Státní dumy zřejmě představovat překroční červené čáry, události naberou rychlý spád a zablokování YouTube na území Ruské federace se brzy stane skutečností.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Tak to uz musi dojit i te zabednenejsi casti ruske spolecnosti. Kam nas to ten Putin dovedl? Ted si muzou spitat V kontakte pod dohledem FSB a cenzora. To jsou asi ty komunisticke svetle zitrky’ jak jim to v mladi vstepovali do makovic. Tak uz tam jsou. – A u nas se porad najde dost mamlasu s IQ zmrzle makrely a nevylecenym stockholmskym syndromem, kteri si to berou za vzor. Co by taky clovek mohl cekat od pohrobka KGB. Ja jen to nejhorsi – coz se bohuzel potvrdilo. Je to klasicky problem generacni vymeny, starsi pardalove nevedi, kdy je cas odejit. Doufam,ze s novou generaci Rusu budeme mit korektnejsi vztahy.

  2. Rusko je zrůdná diktatura na úrovni nacistické Třetí řiše.

    Obludné zločiny, které páchá Putinův režim nyní na Ukrajině , budou v civilizovaném světě připomínány po generace a jejich zpochybňování bude chápano obdobně jako osvětimské lži…

Comments are closed.