YouTube

YouTube odmítá zlehčovat invazi na Ukrajinu. Ruský cenzor hrozí mastnou pokutou nebo ztrátou příjmů

  • YouTube leží ruským cenzorům v žaludku, protože odmítá zkreslovat realitu
  • Roskomnadzor proti společnosti nyní zahájil dvě trestní řízení
  • Oblíbené sociální síti hrozí tučná pokuta

Obavy se potvrdily, Putinův režim si brzy došlápne na YouTube. Už dříve se přitom objevily informace, že k zablokování populární sociální sítě může dojít prakticky okamžitě.


Nepřehlédněte: Tento jednoduchý trik vám umožní přečíst smazané zprávy z WhatsAppu


Média v Rusku o válce na Ukrajině mohou referovat jenom v souladu s úřady, tedy jako o „speciální vojenské operaci“ a nijak jinak. Na dodržování zákona dohlíží hlavní ruský cenzurní úřad Roskomnadzor, který má dlouhodobě problém s video platformou YouTube.

YouTube leží cenzorům v žaludku

Zástupci úřadu už dříve upozornili, že akce správců sociální služby mají teroristickou povahu a ohrožují zdraví a životy občanů Ruské federace. Nyní Roskomnadzor přikročil k dalšímu kroku a zahájil dvě správní řízení proti YouTube. Prý kvůli tomu, že neodstranila „vadná“ videa, která nestydatě propagují „falešné“ informace.

Alphabet, provozovateli YouTube, může být za opakované porušení zákona uložena pokuta 8 milionů rublů (92 000 dolarů) nebo 20 procent ročních příjmů společnosti Google v Rusku.

 

Rusové chystají vlastní Google Play

Koncem února, krátce po ruské invazi na Ukraji, společnost Google zakázala ruským státním médiím a dalším ruským kanálům získávat peníze z reklamy na svých platformách. Zároveň v důsledků sankcí pozastavila platební systém obchodu Google Play.

To znamená, že ruští majitelé mobilů s Androidem nemohou nakupovat žádné aplikace a hry, využívat předplatné ani provádět nákupy digitálního zboží (mikrotransakce). Rusové proto již oznámili, že chystají alternativu Google Play s názvem NashStore, kterou plánují spustit na den vítězství 9. května.

Zdroj náhledové fotografie: Christian Wiediger / Unsplash

Total
0
Shares