Google přestala prodávat online reklamu v Rusku

Rusové obejdou sankce! Na Den vítězství spustí náhradu obchodu Google Play s názvem NashStore

  • V Rusku bude spuštěna alternativa katalogu Google Play
  • Lidé ho budou moci používat už 9. května

Mezi společnosti, které v Rusku omezily své podnikání, patří i americký technologický gigant Google. Firma v zemi v důsledků sankcí přestala prodávat internetovou reklamu a pozastavila platební systém obchodu Google Play, což znamená, že majitelé telefonů s Androidem nemohou nakupovat žádné aplikace a hry, využívat předplatné ani provádět nákupy digitálního zboží (mikrotransakce).


Nepřehlédněte: Hackeři dávají Rusku na frak. Anonymous hackli systémy ruské státní televize a rozhlasu


Rusové spustí vlastní obchod

To představuje problém jak pro běžné uživatele, tak vývojáře, kteří kvůli tomu přišli o zdroj příjmů. Rusové proto připravují vlastní alternativu obchodu Google Play. Za vývojem katalogu stojí společnost ANO Digital Platforms.

Google přikládá pod kotel
Zdroj: Mika Baumeister / Unsplash

NashStore nahradí Google Play

„Bohužel, Rusové již nemohou běžně používat Google Play k nákupu a placení aplikací a vývojáři přišli o zdroj příjmů. To je skutečnost, které dnes čelíme. Proto jsme vytvořili ruský obchod s aplikacemi NashStore,“ řekl projektový ředitel ANO Digital Platforms Vladimir Zykov a dodal, že z obchodu bude možné stahovat a instalovat aplikace a hry, platit předplatné a aktualizovat aplikace.

Spuštění digitálního obchodu NashStore je naplánováno na 9. května, tedy na den, kdy Rusko slaví konec druhé světové války.

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares