Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Hackeři dávají Rusku na frak. Anonymous hackli systémy ruské státní televize a rozhlasu

  • Hackeři z hnutí Anonymous se pochlubili dalším úspěchem
  • O víkendu ovládli rozhlasové a televizní počítačové systémy

Hackerská skupina Anonymous se snaží omezit dosah ruské vlády doma i na mezinárodní scéně. Na Twitteru se teď pochlubila, že úspěšně napadla systémy ruské státní televize a rozhlasu, které spravuje společnost VGTRK.


Nepřehlédněte: Podívejte se na nejdetailnější fotografii Slunce, která vám vezme dech


O úspěšném útoku informovala skupina NB65. Jsou to ti samí hackeři, kteří už dříve odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů, když pronikli do řídícího centra ruské vesmírné agentury Roskosmos. Anonymous uvedli, že zabavili přes 870 gigabajtů dat, které se chystají zveřejnit. Hlavními aktivy společnosti VGTRK jsou kanály Russia-1, Russia 24 a RTR Planeta TV.

Hackeři útočí další cíle

Hackeři z Anonymous se od začátku války na Ukrajině zaměřují především na ruské cíle – státní weby, počítačové systémy úřadů a tamních organizací. V poslední době si vzali na mušku také zahraniční společnosti, které ještě v Rusku stále podnikají. Úspěšně zaútočili na švýcarský potravinový gigant Nestlé. Nedlouho poté, co se nabourali se do serverů největšího výrobce balených potravin na světě Nestlé, uveřejnili 10 GB citlivých dat.

Anonymous v nemilosti?

O Anonymous se v poslední době nehovoří pouze v souvislosti s úspěchy. O víkendu si na ně došlápla sociální síť Twitter, když jim zablokovala jeden účet. Hackeři si okamžitě začali stěžovat na cenzuru a když se nedočkali žádné reakce od správců Twitteru, jednoduše si založili úplně jiný účet a v aktivitě pokračují dál.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash

Total
0
Shares