YouTube

YouTube nově přehraje reklamy, i když videa nebudete sledovat

  • Služba YouTube experimentuje s novými reklamami
  • Přehrají se ve chvílí, kdy video „zapauzujete“

Google několik posledních měsíců experimentuje s reklamami na YouTube. Snaží se je uživatelům vnutit, jak jen to jde. A brzy podle všeho přikročí k dalšímu nepopulárnímu kroku – reklamy se začnou přehrávat pokaždé, když klip přestanete sledovat. Zástupce americké společnosti přiznal, že nová funkce již úspěšně prošla testováním. 


Nepřehlédněte: USA zveřejnily důkaz, že skutečně přistáli na Měsíci. Fotografie z mise Apollo dodali Indové


Reklamám na YouTube už lidé neuniknou

Videoplatforma YouTube již vloni oznámila velký zátah na uživatele, kteří používají blokátory reklamy ve videích. Tehdy neplatící uživatele vyzvala, aby přešli na předplatné nebo přestali reklamy blokovat. Teď bude následovat další neoblíbené opatření.

Zahraniční média informují, že platforma začne zobrazovat reklamy i v době, kdy uživatelé videa nesledují. Přehrají se vždy, pokud uživatel sledování obsahu přeruší, tedy když video pozastaví. Funkce již byla údajně otestována.

Philipp Schindler ze společnosti Google vysvětluje: „V prvním čtvrtletí jsme zaznamenali silnou odezvu při zavádění ‚pauzovacích reklam‘, což je nový nerušivý reklamní formát, který se přehraje, když uživatelé pozastaví organický obsah. První výsledky ukazují, že tento typ reklam přináší slibné výsledky a inzerenti za ně platí prémiové ceny.“

Vedoucí technologického oddělení bohužel již neposkytl žádné informace o tom, kdy budou nové reklamy plošně nasazeny.

YouTube
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Googlu se nelíbí blokátory

Společnost Google na sebe v poslední době upozornila velkým zátahem na uživatele, kteří používají blokátory reklamy ve videích. Ty lidem přestávají fungovat. Google na svých oficiálních webových stránkách lidsky připomíná, že je pochopitelné, že uživatelé chtějí sledovat videa bez reklam. Právě proto prý ale firma nabízí předplatné YouTube Premium.

Na českém trhu můžete získat službu YouTube Premium za 179 Kč měsíčně. V rámci této ceny získáte jak možnost sledovat videa bez reklam, tak možnost poslouchat videa na telefonu na pozadí. Součástí předplatného je také komplexní hudební streamovací platforma YouTube Music.

Zdroj náhledové fotografie: NordWood Themes / Unsplash, zdroj: Daily Star, Google

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Ať si strčí celý You tube někam do řitního otvoru i s reklamami ……. zkrátka nesleduji a ani televizi kde jsou také reklamy přerušované částmi filmu které jen sledovačum reklam brání nakupovat šmejdy z reklam doporučované zboží nevalné kvality, alkohol a jiné nepotřebné věci!!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..