Google YouTube

YouTube natvrdo nasadí více reklam! Klidně i pět za sebou a nenaděláte nic

  • YouTube opět přitvrdí
  • Brzy nasadí více reklam

Sledujete oblíbené videoklipy a videa skrze YouTube nebo jste až doposud preferovali poněkud svéráznější způsob? Ano, mám na mysli populární alternativu YouTube Vanced. Na tu měl Google dlouho spadeno a jak se říká: tak dlouhou se chodilo se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo.

YouTube zařadil šestku

Minulý čas je zde použitý záměrně. Americký gigant totiž před pár měsíci sáhl k nekompromisnímu a definitivnímu kroku. Dal vývojářům aplikace na srozuměnou, že musí odstranit nejen logo, ale i jakékoliv odkazy související s platformou YouTube. Důvod? Source kód Google a další přidružené vlastnosti, které z originálu, byť nepřímo vycházejí.

To nejdůležitější je však zjevně něco jiného. Vanced fungoval skvěle, a hlavně bez reklam. Voilà, právě odtud vítr fouká! Realita je následující: ti z vás, kteří tuto alternativu již mají, ji budou moci výhledově používat i nadále.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence možná zničí lidstvo, varují vědci. Svět by vypadal jako ve filmu Terminátor


YouTube Vanced
Zdroj: Christian Wiediger / Unsplash

Jak dlouho? Toť je otázka. V případě, že byste si chtěli nainstalovat, máte smůlu, vývojáři Vanced odpískali. Každopádně ti šikovnější si můžou updatovanou modifikaci stále stáhnou přímo z GitHub (ne že bych vás naváděl). Další cestou je si YouTube zaplatit nebo službu i nadále využívat zdarma, byť s otravnou inzercí.

Více reklam? No jasně!

A bacha! Jak se říká: dobře už bylo. Platforma přitvrdí. Vývojáři už začali s testováním delších reklamních slotů, které musíte doslova protrpět.

O své dojmy se už stihli na Twitteru podělit první obětní beránci. Například @LoganC01962550 zveřejnil ukázku pěti po sobě jdoucích reklam, jež nemohl přeskočit. Oficiální stanovisko Googlu zatím není k dispozici, ale signál je jasný: inzertního obsahu na YouTube bude přibývat.

Zdroj: NordWood Themes / Unsplash

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. nooo… doted jsem to nejak prezil… ale asi ten adblock nainstaluju

  2. Používám ADblock, když jednou za čas jdu na youtube přes mobil, kde ho nemám, tak je to šok. Dvě reklamy před videem, po chvíli další reklamy. Nedá se na to dívat už teď. Navíc mám-li to puštěné na datech, opravdu je nechci plýtvat na reklamu. Jestli chtějí ještě přidat, tak potěš.

Comments are closed.