Xiaomi Redmi 10

Xiaomi uvede telefon, který už půl roku prodává. Dává vám to smysl?

  • Xiaomi chystá past na zákazníky. Do prodeje pustí přejmenovaný Redmi 10
  • Novinka Redmi 10 2022 ovšem nepřináší vůbec žádné změny

Xiaomi už delší dobu dává najevo, že pokud chcete ušetřit, tak lze koupit mobil se slušnou výbavou doslova za pár korun. V nabídce jich má hned několik a další takový zrovna chystá. Problém je, že už ho několik měsíců prodává, a to i v Česku a na Slovensku.


Nepřehlédněte: Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon supertelefonu Xiaomi 12


Podivné triky Xiaomi

Základ nabídky značky Xiaomi aktuálně tvoří model Redmi 10. Na poměry nižší střední třídy je to decentně vybavený telefon. Ale protože čas letí, čínský výrobce už připravuje jeho nástupce. Problém spočívá v tom, že Redmi 10 2022 dostane stejný design i výbavu. V podstatě telefon pouze změní svůj název, aby vypadal, že jde s dobou.

Platby u obchodníka, 50Mpx foťák a velká baterie

Na přední straně bude mít nadále 6,5palcový IPS displej s 90Hz technologií. O výkon se opět postará obyčejný MediaTek Helio G88, který stačí na běžné aktivity a příležitostné hraní her. Žádnou díru do světa ale neudělá. Zapomenout musíme i na podporu rychlých sítí 5G.

Smartphone bude napájet baterie s kapacitou 5 000 mAh, ovšem 18W nabíjení není žádný důvod k radosti a než se akumulátor plně dobije, budete potřebovat více než dvě hodiny. Žádný rozdíl mezi Redmi 10 a Redmi 10 2022 nečekejte ani u fotoaparátu.

Prim bude opět hrát 50Mpx senzor a spolu s ním dorazí také širokoúhlý fotoaparát s rozlišením 8 Mpx a dva senzory s rozlišením 2 Mpx. V průstřelu displeje pak najdeme čelní 8Mpx selfie kamerku.

Xiaomi Redmi 10 2022
Xiaomi Redmi 10 2022. Zdroj: tisková zpráva Xiaomi

Ovládač na TV a Android 11

Bonusem ve skromné výbavě bude infračervený port, který může nahradit dálkový ovladač k televizi či jiným zařízením. V bezdrátové konektivitě pak najdeme i Bluetooth 5.1 a hlavně NFC pro mobilní platby u obchodníka. Softwarovou stránku zastřeší systém Android 11 s nadstavbou MIUI 12.5.

Dostupnost

Redmi 10 2022 se bude prodávat v barvách Pebble White (bílá), Carbon Grey (šedá) a Sea Blue (modrá). Podrobnosti o ceně a dostupnosti stále nebyly zveřejněny.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
1
Shares