Xiaomi 12S

Exkluzivně v Česku. Změřili jsme výkon supertelefonu Xiaomi 12

  • Xiaomi 12 používá nejvýkonnější mobilní procesor současnosti
  • Telefon jsme otestovali v AnTuTu a výsledek nás poslal do kolen

Jako první v Česku jsme otestovali výkon nového Samsungu Galaxy S22, ale to nás samozřejmě nezastavilo a tak pro vás máme další lahůdku. V populárním benchmarku AnTuTu jsme proklepli nový špičkový smartphone Xiaomi, model Xiaomi 12.


Nepřehlédněte: 5 zajímavých funkcí v Xiaomi telefonech s MIUI, o kterých možná nevíte


Xiaomi 12 je špičkový smartphone

Xiaomi těsně před koncem roku 2021 oficiálně odhalilo své top modely pro letošní rok. Smartphony Xiaomi 12 a 12 Pro jsou však zatím oficiálně dostupné pouze na domácím trhu, vycestovat mimo Čínu se teprve chystají.

Bylo by přinejmenším netaktické, abychom čekali a čekali, než se tuzemské zastoupení Xiaomi probudí a mobily přiveze do Česka. Rozhodli jsme se, že si Xiaomi 12 obstaráme vlastní cestou.

A podařilo se, telefon máme v redakci. Díky tomu vám jako jediný technologický web v České republice můžeme nabídnout výkonnostní test a v následujících dnech i kompletní recenzi.


Nepřehlédněte: 6G v Číně dosahuje takové úrovně, až z toho mrazí. Evropa s USA mají


Výkon svěřili Snapdragonu 8 Gen 1

Xiaomi 12 má takřka pohádkovou výbavu, ve které nechybí rychlé dobíjení baterie, skvělý displej ani nejmodernější hardware, tedy nový Snapdragon 8 Gen 1. Tento 4nm procesor používá platformu ARMv9, která už je čistě 64bitová. Hlavní jádro je v tomto případě Cortex-X2 s taktem 3,0 GHz. Dále tu jsou tři výkonná jádra Cortex-A710 s taktem 2,5 GHz a čtyři úsporná Cortex-A510 s nominálním taktem 1,8 GHz. GPU (grafickou kartou) je osmijádrové Adreno 730.

Qualcomm, americký tvůrce procesoru, slibuje výkon na úrovni stolních počítačů. Abychom si ověřili, zda jsou jeho slova pravdivá, potrápili jsme nový Xiaomi 12 v benchmarku AnTuTu. Ten uživatelům umožňuje porovnat výkon chytrých telefonů a tabletů, což je zejména mezi uživateli Androidu oblíbená disciplína.

AnTuTu vládne všem

V testu dosáhl Xiaomi 12 skóre 958 616 bodů. Výsledek řadí tento telefon na pozici nejvýkonnějšího chytrého telefonu na současném trhu. Nic lepšího nekoupíte.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares