Xiaomi Redmi Note 10

5 zajímavých funkcí v Xiaomi telefonech s MIUI, o kterých možná nevíte

  • Vlastníte chytrý telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO a líbí se vám nadstavba MIUI?
  • Tak to rozhodně nepřehlédněte těchto 5 zajímavých funkcí

Uživatelská nadstavba společnosti Xiaomi patří k těm nejrobustnějším a co se funkcí a možností úprav týče, pak k těm vůbec nejkomplexnějším. Je doslova nabitá různým nastavením, nabídkami a podnabídkami. To však někdy vede k tomu, že uživatelé o plném potenicálu MIUI ani nevědí, protože se v nastavení ztrácí. Přinášíme vám 5 zajímavých funkcí, které by neměly uniknout žádnému majiteli telefonu Xiaomi, Redmi a POCO.


Nepřehledně: 6G v Číně dosahuje takové úrovně, až z toho mrazí. Evropa s USA mají problém


Ultra spořič baterie

Uživatelské prostředí MIUI podporuje režim Ultra Battery Saver. Když je tato funkce zapnutá, omezí aplikace a procesy, které nadměrně vybíjejí baterii (například 5G připojení) a snižují tak výkon vašeho telefonu. Toto nastavení nijak neovlivní volání, zprávy a připojení k internetu. Pokud tedy vašemu smartphonu dochází šťáva, tuhle chytrou fičuru okamžitě zapněte.

Ultra spořič baterie v MIUI
Ultra spořič baterie. Zdroj: FONETECH.CZ

Plovoucí okno

Když uživatel naviguje systémem pomocí gest na celé obrazovce, plovoucí okna usnadňují multitasking a šetří čas strávený neustálým přepínáním mezi aplikacemi. Například když vám přijde textová zpráva během přehrávání videa, můžete odpovědět v plovoucím okně bez pozastavení přehrávání.

Plovoucí okno snadno spustíte z nabídky již otevřených aplikací (multitaskingu), a to buď přímo zvolením piktogramu „plovoucí okno“, nebo podržením prstu na vybrané aplikaci. Další velkou výhodou této funkce je, že můžete tahem prstu snadno měnit velikost samotného plovoucího okna.

Plovoucí okna v MIUI
Plovoucí okna. Zdroj: FONETECH.CZ

Skener

Předinstalovaná aplikace Skener slouží ke dvěma věcem. Tou první je skenování a následné zpracování QR kódů, druhou pak je skenování papírových dokumentů. Skener lze vyvolat spuštěním příslušné aplikace nebo přímo z ovládacího centra, kde má svého zástupce. Abyste mohli funkci používat, musíte povolit oprávnění přístupu k fotoaparátu.

Aplikace skener v MIUI
Aplikace skener. Zdroj: FONETECH.CZ

Šuplík s aplikacemi

Pokud funkci zapnete, schová všechny aplikace, a díky tomu je obrazovka vašeho Xiaomi čistší a přehlednější. Komu by toto nastavení přece jen nevyhovovalo a chtěl by se vrátit logice řazení aplikací jako na telefonech iPhone, může to snadno změnit. Stačí přejít do nastavení telefonu => Domovská obrazovka => domovská obrazovka a zvolit Klasický. Šuplík s aplikacemi bude hned pryč!

Šuplík s aplikacemi v MIUI
Šuplík s aplikacemi. Zdroj: FONETECH.CZ

Tmavý režim

MIUI nabízí režim Dark Mode. S tmavší paletou barev poskytuje tmavý režim napříč operačním systémem Android mnohem lepší zážitek v prostředí se slabým světlem. Kromě toho také výrazně snižuje spotřebu energie na telefonech s AMOLED displejem a pomáhá proti únavě očí. Funkci můžete jednoduše aktivovat z ovládacího centra nebo z nabídky Nastavení => Displej => Tmavý režim.

Tmavý režim v MIUI
Tmavý režim. Zdroj: FONETECH.CZ

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. No ten ultra spořič baterie mi akorát tak rozházel vlastní nastavení optimatilaze baterie u aplikací. 🤔

Comments are closed.