Xiaomi

Xiaomi chystá skládací telefon budoucnosti. Posune hranice nemožného?

  • Skládací telefony zažívají boom
  • Trhu vládne dominantní Samsung
  • Xiaomi by to možná chtělo změnit

Samsung dlouhodobě patří mezi oblíbené mobilní značky. Navíc se pyšní velmi rozmanitým a pestrým porftoliem. A v některých ohledech Korejec víceméně definuje i podobu příštích trendů. Tuto tezi nejlépe vystihuje aktuální situace na trhu se skládacími telefony.

Dominantní Samsung

Jak nedávno informoval server Gizmochina s odvoláním na expertízu analytické společnosti Omdia, tento výrobce v loňské roce opět naprosto ovládl segment s ohebnými smartphony, když si uzmul více jak 61 % celosvětového trhu.

Může jeho dominantní postavení někdo ohrozit? Šušká se ledacos. Co třeba takové Xiaomi? Skvělé mobily umí, levou zadní zvládne i ty s ohebnými displeji… Jenže, aby zastínilo Samsung, musel by Číňan představit pořádné „Bang“! Bude to právě tento smartphone?


Nepřehlédněte: Podvodníci opět útočí na české mobily! Stačí jeden telefonát a máte po úsporách. Jak šmejdům nenaletět?


Fištrónské Xiaomi

Na internet prolátl patent zajímavého zařízení. Mělo by jít o dvě na sobě nezávislé obrazovky, díky kterým (zacvaknete je do sebe) získáte skládací telefon. Že nejde o nic nového? Ano i ne.

Z těch nákresů je to dost naprd vidět, ale v reálu by to mělo být tak, že vnější strana levého panelu by měla být vyboulená, vnitřní pravého pro změnu vykrojená dovnitř. Spojením (skrze magnety) by se docílil de facto celistvého displeje s nepatrným zlomem v oblasti předělu (neplést s Microsoft Surface Duo).

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi (ilustrační)

Total
1
Shares
1 komentář

Comments are closed.