Xiaomi Mi MIX Fold

Xiaomi půjde Samsungu po krku. Chystá nový skládací telefon

  • Samsung je lídrem na trhu ohebných telefonů
  • Novinky Galaxy Z Fold3 i Z Flip3 jdou na dračku
  • Xiaomi už chystá vlastní odpověď

Nejnovější situace na trhu se skládacími telefony jasně dokazuje, že stejně jako patent na rozum nemají experti ani křišťálovou kouli. V minulosti často omílaná „slepá vývojová kolej“ slaví neuvěřitelný úspěch. Prodeje nedávných ohebných novinek Galaxy Z Fold3 a Z Flip3, které už stihly přesáhnout hranici 1 milionu kusů, dokazují, že pro Samsung jsou jasnou trefou do černého.

Dominantní Samsung

A nejen to. S ohledem na jejich rostoucí popularitu, se nepochybně zdvihá poměrně zajímavý trend. Ten samozřejmě registrují i ostatní výrobci. Jedním z nich je Xiaomi, jemuž nemohlo uniknout, že skládačky zažívají zvláště letos pořádný boom.

Paradoxně však značka není v tomto směru žádný „nazdárek“. Na jaro totiž představila Mi MIX Fold, kvůli kterému si zákazníci mohli nechat ruce utrhnout, tak moc šel na dračku. Vždyť za pouhou minutu se prodalo 30 000 kusů.


Nepřehlédněte: Windows 11 první dojmy: 5 věcí milujeme, jednu nesnášíme


Xiaomi Mi Mix Fold
První generace nebyla neúspěšná | oficiální promo

Xiaomi MIX Fold 2

Šlo o úspěch? Určitě, ale z pohledu globálního trhu zcela zanedbatelný. Čínský podnik proto chystá nástupce. V tento okamžik se nejčastěji skloňuje redesign původního Foldu, jak například avizuje Sammobile.

Současně se tento web nebojí pustit do spekulace, že nový Xiaomi MIX Fold 2, jak jej nazývá (neoficiální označení) vsadí na kameru pod displejem, vylepšenou konstrukci apod. Náš názor je jiný: tato vylepšení jsou už z podstaty očekávané. Kde musí Číňan přitlačit, je cena. Pokud se mu právě tohle podaří, má velkou šanci ukrojit si větší kus z koláče.

Total
0
Shares