Samsung Galaxy Z Flip3

Samsungy Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 překonávají všechna očekávání

  • Raketové prodeje skládacích samsungů překonávají všechna očekávání
  • V Jižní Koreji Galaxy Z Fold3 a Z Flip3 atakují metu milion prodaných kusů

Namísto klasických smartphonů řady Note v srpnu jihokorejská firma odhalila nové modely s ohebnými displeji. Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip3 mají špičkové specifikace i výrazně nižší ceny, než měly předchůdci. V domovské Jižní Koreji se oba telefony prodávají skvěle a jsou velmi blízko překonání milníku jeden milion prodaných kusů. Upozornila na to agentura Yonhap.


Nepřehlédněte: Apple pro smích. Samsung si z něj utahuje kvůli iPhonu 13


Z obou letošních skládaček je komerčně úspěšnější véčko Galaxy Z Flip3, a to zhruba v poměru 2:1. Není to vůbec žádné překvapení. V porovnání s modelem Galaxy Z Fold3 je jeho cena totiž mnohem příznivější. Celkově se jedná o impozantní výsledek a letošní skládačky se mohou prodejně rovnat s telefony z řad Galaxy Note 10 a Galaxy S8, kterých se v Jižní Koreji za měsíc od uvedení také prodal minimálně milion kusů.

Samsung Galaxy Z Fold3
Galaxy Z Fold3 5G má styl | foto: Samsung

Nové skládací telefony prostě táhnou a Samsung si to dobře uvědomuje. Před několika dny proto padlo definitivní rozhodnutí (určitě ne lehké) a zrušení premiéry modelu Galaxy S21 FE. Mimo jiné i kvůli tomu, že firma nechce čipset Snapdragon 888 zatím používat i v jiných nových mobilech – ten tak bude nadále směřovat výhradně do letošních ohebných zázraků.

Samsung láká na odolnost vůči vodě

Chytré telefony Samsungu se skládacím displejem ve třetí generaci dospěly. Filozofie obou modelů zůstává stejná, výrobce se však letos zaměřil na praktické detaily. Významnou novinkou je například odolnost vůči vodě; telefony mají certifikaci dle specifikace IPx8. Samsung také celkově zlepšil konstrukci přístrojů a modelu Galaxy Z Fold3 přidal i dlouho očekávanou podporu dotykového pera S Pen.

Total
0
Shares