Apple iPjhone 13

Apple pro smích. Samsung si z něj utahuje kvůli iPhonu 13

  • Apple před pár dny představil nové iPhony 13
  • Stejně jako vloni i letos vsadil na čtyři modely
  • Krátce po eventu si musel přisadit Samsung

Apple před více jak týdnem představil svoji novou modelovou řadu iPhone 13, která se opět skládá ze čtyř telefonů: iPhonu 13 Mini, klasické “třináctky” a vybavenějších variant 13 Pro a 13 Pro Max. Americký brand ukázal, že raději hraje na jistotu a tomu odpovídají i mezigenerační vylepšení. Co naopak potěší je cena. Mobily jsou oproti loňsku levnější.

Stále “druhý” Apple

Jednou z těch významnějších novinek je nepopíratelně LTPO displej, kterým se pyšní vrcholné verze iPhone 13 Pro a 13 Pro Max. Ten má dynamické škálování obnovovací frekvence a skvělých až 120 hertzů. A právě ten je příčinou toho, že krátce po eventu se na Twitteru ozval Samsung a Applu se vysmál.


Nepřehlédněte: iPhone 13 je vyprodaný, hlásí Apple. Skladem bude až v říjnu


iPhone 13 Pro Max
iPhone 13 Pro Max | oficiální foto

„120Hz panely děláme už nějaký ten pátek…“, vzkázal Korejec jako by chtěl amerického rivala popíchnout. Ironií osudu je to právě Samsung, který za výrobou jablečných displejů stojí.

Jenže, jejich design je i tak “by Apple”, tak proč si do něj nekopnout? Na druhou stranu je fér dodat, že kalifornská značka už několik z pohledů inovací přešlapuje na místě, paběrkuje a v segmentů mobilních telefonů už dávno není technologickým lídrem.

Total
1
Shares