Xiaomi elektrokolobežka

Xiaomi má parádní elektrokoloběžku za pusu! Dali byste si říct?

  • Xiaomi představilo novinku
  • Jde o povedenou elektrokoloběžku
  • Jmenuje se MIJIA Electric Scooter 3 Lite

První elektrokoloběžku řady MIJIA Xiaomi představilo, tuším, zhruba před necelými pěti lety. Šlo o první cenově dostupnější vlaštovku, po které následovaly s menšími obměnami další. A ve stejném duchu pokračuje i nová MIJIA Electric Scooter 3 Lite.

Novinka je oproti předchůdcům tenčí a slovy výrobce i lehčí. Přesto slibuje mnohem lepší stabilitu a jistější pocit při řízení. A také jedním dechem dodává, že jde o praktického společníka zejména do přehuštěného městského provozu.


Nepřehlédněte: Hackeři dávají Rusku na frak. Anonymous hackli systémy ruské státní televize a rozhlasu


Xiaomi elektrokoloběžka
Zdroj: Xiaomi

Je elektrokoloběžku od Xiaomi?

Nečekejte však nějaký překombinovaný „techy“ design, pakliže jste fanoušky výkřiků nejmodernějších trendů. V tomto směru je MIJIA Electric Scooter 3 Lite spíše taková šedá myška. Nicméně, svoje si splní beze zbytku.

Novinka se pyšní elektromotorem o výkonu 250 wattů, maximální rychlostí 25 km/h a dojezdem v průměru kolem 20 kilometrů. A navíc zvládne i 13procentní stoupání, to jen tak mimochodem. V Číně jde do prodeje 15. dubna za 6 500 Kč po přepočtu. Na globální trhy by se měla dostat o něco později (zatím spekulace).

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva Xiaomi

Total
0
Shares
2 komentářů

Comments are closed.