Xiaomi 12T Pro

Xiaomi na nás zahraje levou. Levný telefon s 200Mpx fotoaparátem a 210W nabíjením do Čech nepřiveze

  • Xiaomi si chce podrobit střední třídu
  • Zákazníkům nabídne telefony Redmi Note 12
  • Lákat budou na povedenou výbavu a nízkou cenu

Xiaomi již za několik dní zaútočí na trh střední třídy novinkami s pořádně nadupanou výbavou. Půjde hned o několik telefonů: Redmi Note 12, 12 Pro a 12 Pro+. Na českém trhu se bohužel ani jeden hned tak neobjeví.


Nepřehlédněte: Češi, žhavte své telefony! Samsung Galaxy S22 dostává Android 13 a One UI 5.0


Bramboračka podle Xiaomi se znovu zopakuje

Xiaomi se připravuje na vydání nově řady Redmi Note 12, a tak v Číně dojde k premiéře hned tří nových ambiciózních mobilů. Informace sama o sobě to je zcela jistě zajímavá, přesto české uživatele nemusí příliš zajímat.

Stejně jako loni i tentokrát totiž do Evropy smartphony dorazí pod stejným názvem, ale s úplně jinou výbavou a možná i designem, podotýká server GizmoChina.

Xiaomi se nepoučilo z loňského roku (nebo je to firmě úplně jedno), když postupně vydalo až osmnáct různých modelů z řady Redmi Note 11 a mnozí zákazníci tak častokrát vlastně ani nevěděli, jaký telefon kupují. Že série nebyla prodejně příliš úspěšná se snad ani nemá cenu zmiňovat – mobily nic extra nového nenabízely a navíc příšerně fotily.

Xiaomi POCO F4, POCO X4 GT RECENZE
Zdroj: FONETECH.CZ

Extrémní nabíjení a 200Mpx fotoaparát

Letos chce Xiaomi potenciální kupce nalákat hlavně na turbo nabíjení. V nabídce hned dvou telefonů se má totiž objevit kabelové nabíjení o výkonu 210 wattů. Jenže tato hlavní přednost nových Note 12 Pro(+) bude na západních trzích nepochopitelně chybět. Xiaomi údajně nemá zájem, aby se v Evropě objevila.

Pokud jde o čínskou variantu Redmi Note 12 Pro, různé zahraniční zdroje uvádějí čipovou sadu Dimensity 1080 (v Evropě bude nahrazena alternativou od Qualcommu) společně s AMOLED displejem, hlavním 50Mpx fotoaparátem a baterií článku 5 000 mAh. V případě modelu Redmi Note 12 Pro+ se dočkáme stejné výbavy, ale fotoaparát bude využívat primární čip s rozlišením 200 Mpx.

Určitě se ptáte, kdy se nových telefonů Redmi Note 12 dočkáme i v Evropě. Bohužel vás musíme zklamat. Zatím to vypadá tak, že k premiéře dojde až někdy v prvním čtvrtletí 2023.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Může mi někdo vysvětlit na co je 210 w nabíjení,proč raději není možnost času a výkonu nabíjení ,ja nabíjím telefon přez noc a telefon po 2 letech pořád vydrží celý den.

Comments are closed.