Xiaomi Mi 11

Xiaomi Mi 12: Snapdragon 898, foťák pod displejem a 200W nabíjení

  • Nový Xiaomi Mi 12 dostane mobilní procesor Snapdragon 898
  • Chybět nebude ani 200Mpx fotoaparát a 200W nabíjení baterie
  • Dočkáme se tohoto telefonu ještě letos?

Společnost Xiaomi si i letos zřejmě pospíší a svůj top model pro rok 2022 stihne oficiálně ukázat ještě letos. Model Mi 12 bude v mnoha ohledech výjimečný. Měl by jako první na světě přinést  procesor Snapdragon 898 od Qualcommu s úžasným výkonem, selfie fotoaparát pod displejem či 200Mpx hlavní foťák od Samsungu.


Psali jsme: Xiaomi Mi 12 uteče počítačům, dostane paměti LPDDR5X


Letošní podzim slibuje velké věci. Dočkáme se příchodu nových jablečných telefonů iPhone 13, novinek od Samsungu, Realme a dalších výrobců. Na samém konci roku pak dorazí absolutní vlajka od Xiaomi, model Mi 12, a z rukávu bude tahat jedno eso za druhým.

Xiaomi Mi 12 s novým Snapdragonem 898

Začneme u procesoru. Snapdragon 898, který zatím nebyl ještě ani oficiálně představen, přinese velká vylepšení z hlediska spotřeby energii i výkonu. Některé zprávy naznačují, že v benchmarku AnTuTu, kterou k poměřování výkonu svých zařízení využívají nadšenci i technologické redakce po celém světě, bude pokořena magická hranice jednoho milionu bodů (dnešní nejvýkonnější smartphony dosahují maximálně 860 tisíc bodů). Snapdragon 898 má využívat tříklastrový návrh. Výkonné jádro Cortex-X2 poběží na frekvenci 3,09 GHz, střední jádra Cortex-A710 na 2,4 GHz a úsporná Cortex-A510 na taktu 1,8 GHz.

Předpokládaná podoba Xiaomi Mi 12
Předpokládaná podoba Xiaomi Mi 12 | foto: ilustrační

Dalším tahákem Xiaomi Mi 12 bude displej. Kromě vysokého rozlišení a širokých pozorovacích úhlů se můžeme těšit na adaptivní obnovovací frekvenci v rozmezí 1 až 120 Hz. Chybět nebude integrovaná čtečka otisků prstů, podpora HDR10+ nebo odolné sklíčko Gorilla Glass Victus. Boky obrazovky budou zaoblené a přední foťák pro selfies a videohovory bude schovaný pod displejem, který tak nebude narušovat žádný okem viditelný průstřel.


Psali jsme: Xiaomi vládne evropskému trhu se smartphony


200Mpx fotoaparát OSICELL od Samsungu

Další pecky se dočkáme na zádech telefonu. Hlavní fotoaparát by měl dostat totiž neskutečné rozlišení 200 Mpx a po spojení sousedních pixelů bude výsledkem detailní 16Mpx snímek.

Jak víme, tento fotosenzor vyvíjí společnost Samsung a Xiaomi Mi 12 má být vůbec prvním telefonem, v jakém se objeví. Kromě toho má telefon podporovat rychlé 200W kabelové nabíjení a 120W bezdrátové nabíjení. Bude to přitom vůbec poprvé, kdy nějaký smartphone nabídne kabelové i bezdrátové minimálně o výkonu 100 W.

Xiaomi chystá 200Mpx smartphone
Xiaomi chystá 200Mpx smartphone | zdroj: Digital Chat Station

Kdy?

Xiaomi Mi 12 dorazí nejdříve v prosinci. Na další úniky a spekulace je tedy stále dost času. Pokud se vše nakonec potvrdí, bude nový Mi 12 telefonem s minimem nedostatků, pokud vůbec s nějakým.

Total
3
Shares