Xiaomi 13 Pro

Xiaomi má z ostudy kabát. V testu DxOMark jeho nejlepší fotomobil propadl, když prohrál i s dva roky starým telefonem

  • Velké zklamání v testu fotoaparátu
  • Xiaomi 13 Pro nepřekonal nejsilnější konkurenci

Testem fotomobilů organizace DxOMark nově prošlo špičkové Xiaomi 13 Pro. A i když výsledek není vyloženě špatný, výrobce a slavná značka Leica, která má fotoaparát na starosti, z něj žádnou radost mít nebudou. Špičkový čínský fotomobil se totiž umístil až na sdíleném šestnáctém místě. Ano, je to pořádné zklamání.


Nepřehlédněte: WhatsAppu hrozí v první zemi definitivní zákaz. Tamní vláda chce, aby mohla lidem číst zprávy, ale vývojáři to odmítli


Xiaomi 13 Pro: Velké zklamání

Pokrok v kvalitě fotoaparátů chytrých telefonů je v posledních letech opravdu výrazný. Hlavní boj se odehrává mezi tradičními a ambiciózními značkami jako Samsung, Apple, Huawei a Xiaomi.

Nový Xiaomi 13 Pro měl jen ty nejvyšší ambice, protože má jednopalcový snímač a o optimalizaci fotoaparátu se postarala legendární Leica, ale v testu nakonec pohořel.

Těžko konkuruje i dva roky starému mobilu

Telefon získal skóre 136 bodů, což stačí na šestnácté místo, o které se musí dělit s Vivo X90 Pro a Xiaomi 12S Ultra. To je na první pohled slušný výsledek, jenže se na to dá dívat i trochu jinou optickou: Nejnovější Xiaomi nepřekonalo ani dva roky starý stájový model Mi 11 Ultra nebo loňský iPhone 13 Pro.

Zajímavý je pohled na jednotlivé složky skóre u Xiaomi 13 Pro a jeho porovnání s konkurencí. Za samotné focení telefon získal 136 bodů, o 4 body méně než iPhone 13 Pro a o 5 méně než Samsung Galaxy S23 Ultra.

U videa si vysloužil výsledek 129 bodů, o 145 bodů méně než vedoucí HONOR Magic 5 Pro.

Xiaomi 13 Pro
Zdroj: FONETECH.CZ

Ukazuje se, že logo Leica není všemocné

Hardware Xiaomi 13 Pro je přitom špičkový, takže propad jde prostě na vrub odladění foťáku – jde o klasickou bolístku čínských výrobců (až na Huawei). S optimalizací jednopalcového čipu si tedy u Xiaomi a značky Leica prostě neporadili úplně ideálně.

DxOMark mluví ve svém shrnutí testu zejména o tom, že fotoaparáty obecně podávají trochu nevyvážené výkony: Někdy se povede fantastický snímek, jindy to bez zjevného důvodu tak skvělé není.

Telefon má problémy ve vysoce kontrastních scénář a v náročných podmínkách, jako jsou scény v protisvětle nebo při slabém osvětlení.

Přidáno: Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: DxOMark

Total
0
Shares
4 komentářů
  1. Buďte v klidu, všichni víme že testy od DxOMark jsou naprostý nesmysl…

    1. Všichni, kdo se trochu vyznaji, vedi… Testy DxO nemaji s objektivitou nic spolecneho..A to nejsem fanousek Xiaomi, nikdy jsem jejich model nevlastnil, ani to do budoucna neplanuji..

  2. Tak pro je pro a ultra je ultra. Asi bude lepsi s takovym clankem pockat az bude na svete xiaomi 13 ultra. Je to jak rict ze je zklamanim, ze letosni octavie neprekonala lonsky superb. . Uz je vlastne pak jen otazka, co tim chtel autor clanku rict.

Comments are closed.