Xiaomi má pračku snů. Má dva bubny, UV sterilizaci prádla a displej jako televize

  • Neuvěřitelná pračka a sušička v jednom Xiaomi MIJIA má úplně všechno
  • Pojme až 15 kilogramů prádla a ovládá se displejem velkým jako televize

Společnost Xiaomi se proslavila především chytrými telefony. Dosáhla toho mimo jiné i agresivní cenovou politikou, kdy jsou na nadprůměrně vybavené přístroje nalepeny relativně nízké cenovky. Nyní se čínský podnik snaží zaujmout hi-tech pračkou se sušičkou v jednom.


Nepřehlédněte: Humanoidní robot od Xiaomi cítí lidské emoce! Blíží se konec civilizace?


Moderní design a kapacita do 15 kilogramů

MIJIA se vymyká všemu, co je dnes v obchodech. A na mysli nemáme jen naprosto unikátní dvoupatrový design, díky kterému zapadne do každé moderní koupelny. Uvnitř zařízení jsou dva válce, díky nimž pračka dokáže vykonávat více programů zároveň. A to není vše, pokud se denně potýkáte s haldou prádla, jistě vás potěší kapacitou až 15 kilogramů. Xiaomi sebevědomě tvrdí, že lepšího pomocníka v domácnosti nenajdete.

Horní buben pojme 5 kilogramů prádla, dolní pak až 10 kilogramů. MIJIA umožňuje například oddělit dětské prádlo od běžného a prát obojí současně. Dle slov výrobce je ideálním spojením efektivity a čistoty. Zatímco horní válec je určen primárně pro praní jemnějšího oblečení jako jsou dětské věci, spodní prádlo, vlna a hedvábí, ve spodním lze prát různé druhy materiálů, včetně ložního prádla a džín.

Xiaomi MIJIA
Zdroj fotografie: Xiaomi

Oba válce jsou poháněny tichými motory s hlučností pouze 48 dB. Sušení až sedmi kilogramů prádla provádí čerpadlo BLDC a ventilátor s proměnnou frekvencí sušení s inteligentním řízením proudu vzduchu a teploty.

UV sterilizace a automatické dávkování pracího prostředku

MIJIA nabízí na přední straně velký displej zabudovaný v horních dvířkách, kterým lze ovládat pračku i sušičku. Navíc vám může odesílat informace o probíhajících či dokončených programech do telefonu, stejně jako hlasová oznámení a hudbu.

Pračka poskytuje pětinásobný proces čištění UV zářením a aktivním stříbrem, což poskytuje míru sterilizace 99,99 %. Samozřejmostí je vysokoteplotní samočisticí program (95°C) a dvířka s antibakteriálním těsněním. Funkce chytrého podávání pak umožňuje zvážit vaše oblečení a nadávkovat správné množství pracího prostředku.

Momentálně je pračka se sušičkou Xiaomi MIJIA k dostání pouze v Číně za cenu 5 999 jüanů, v přepočtu 21 200 korun. Snad se brzy dostane i do Evropy, kupce si tu jistě najde.

Total
0
Shares
8 komentářů
  1. A vydrží aspoň 10 praní? Po mé zkušenosti s výrobky distribuovanými Xiaomi (ano, Xiaomi je jen distributor, sám nic nevyrábí), bych se právě tohohle nejvíc obával…

    1. Mám produktu Xiaomi, a nikdy s nimi nebyl žádný problém. Robotický vysavač si nemohu vynachválit. Má najeto už 17k m2 a pořád šlape.

    2. Důvod? Mám od Xiaomi spoustu výrobků, od telefonu ( Poco F2 PRO) přes čističku vzduchu, žárovek, velkých smart světel atd atd a vše funguje naprosto spolehlivě, přestaň žít v hluboké minulosti, značka Xiaomi je už pěknou dobu zárukou kvality.

  2. Čím vice picovin tím větší poruchovost. Pračku mám 20 let. Měněny tlumiče a spínač ohřevu na plošnáku. Celkova cena 1000,- za matroš. Buben je ještě sešroubovaný u dnešních modelů už lepený a to je problém s budoucí výměnou ložiska. Nevyhazujte staré pračky raději opravte.

  3. Mám produktu Xiaomi, a nikdy s nimi nebyl žádný problém. Robotický vysavač si nemohu vynachválit. Má najeto už 17k m2 a pořád šlape.

  4. Pokud to prádlo sama nepověsí, tak není o nic lepší než moje aktuální pračka.

Comments are closed.