Robot Xiaomi CyberOne

Humanoidní robot od Xiaomi cítí lidské emoce! Blíží se konec civilizace?

  • Čínský brand přestavil humanoidního robota
  • Xiaomi CyberOne je svým způsobem unikát

Xiaomi se totálně utrhlo ze řetězu. Po sérii novinek v podobě skládacího telefonu, fešných hodinek nebo tabletu si jako pomyslné eso v rukávu na závěr přichystalo ještě jednu technologickou lahůdku.

Jmenuje se CyberOne a je to humanoidní robot, který působí, že si jen tak mimochodem odskočil z nějaké vědeckofantastického spektáklu. Celým svým vzezřením může nahánět až hrůzu, protože jeho futuristický design je až do puntíku dotažený, informuje TechCrunch.

Je to ještě robot?!

S výškou 177 centimetrů, váhou 52 kilogramů totiž až mrazivě připomíná člověka. Počet kloubů? Dvacet jedna. Pohon? Dolní končetiny se dvěma motory (300 nm), horní taktéž se dvěma (1 Nm). Rychlost chůze? 3,6 kilometrů za hodinu.


Nepřehlédněte: Ohromující snímek zbytku supernovy dostal vědce do kolen. Zpracoval ho nový superpočítač


Xiaomi CyberOne
Zdroj: Xiaomi

Z toho plyne, že CyberOne umí chodit, ale umí i mluvit? Ano, umí. To umožňuje nejen pokročilý algoritmus, ale i dva špičkové mikrofony. A teď to přijde!

Vnímá lidské emoce

Xiaomi Robotic Labs poukazují na to, že robot vnímá 3D prostor, je schopen rozpoznávat 45 lidských emocí a až 85 environmentálních významů.

I když je stále vyvíjen a jeho finální verze se hned tak nedočkáme, šušká se, že jeho cena by se mohla pohybovat někde mezi 2,1 až 2,4 miliony korun.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi / TZ

Total
0
Shares