Xiaomi MIUI

Xiaomi HyperOS je v Česku! Aktualizaci roku můžete stahovat na těchto telefonech

 • Aktualizace na HyperOS od Xiaomi konečně dorazila i do Česka
 • Jaké telefony Xiaomi se dočkaly jako první?

Společnost Xiaomi oficiálně oznámila, že její nový operační systém, respektive vizuální nadstavba HyperOS konečně přichází i na smartphony dostupné v Česku. Jaké telefony jsou v první vlně českých aktualizací?


Nepřehlédněte: Dostane váš telefon Xiaomi, Redmi nebo POCO systém HyperOS? Takto to snadno zjistíte


HyperOS v Česku

Již 27. prosince zveřejnil oficiální profil Xiaomi Česká republika ve facebookové skupině Xiaomi Community CZ/SK příspěvek, ve kterém láká na HyperOS. Aktualizace prý měla dorazit v první vlně na cenově dostupný POCO F5.

Tento model vyšší střední třídy k nám dorazil v květnu letošního roku a přilákal celou řadu zákazníků, například díky čipové sadě Snapdragon 7+ Gen 2 nebo velkému 5000mAh akumulátoru s 67W nabíjením kabelem USB-C. Aktuálně vyjde na 9 až 10 tisíc korun.

Telefon byl původně představen s Androidem 13, ale nyní na něj dorazila aktualizace na Android 14 a grafický skin HyperOS. „Teď je ale POCO F5 ještě lepší než kdy dříve, do telefonu totiž dorazil HyperOS společně s Androidem 14,“ stojí na komunitním webu Xiaomi.

Xiaomi HyperOS
Zdroj: Xiaomi Česká republika

Navíc nejde o jediný telefon, který může s aktualizací na HyperOS počítat. Uživatelé začali pod facebookovým příspěvkem sdílet komentáře o tom, že jim dorazila aktualizace také na Xiaomi 13T, vlajkový model ze září letošního roku. Další fanoušci potvrzují, že HyperOS už je dostupný také na smartphonu Xiaomi 13.

Jak ověřit dostupnost HyperOS?

Stále platí, že dostupnost systému HyperOS si můžete kromě nastavení svého telefonu ověřit také v aplikaci HyperOS Update, který je dostupná v Google Play zcela zdarma. Za aplikací stojí komunita výrobce ze serveru Xiaomiui.

Pokud dorazila aktualizace HyperOS i na váš telefon, dejte nám to vědět v komentářích!

Zdroj náhledové fotografie: N.Tho.Duc / Unsplash, zdroj: Xiaomi Community, Xiaomi Česká republika, Google Play

Total
0
Shares
13 komentářů
 1. Ano mám Poco F5 a aktualizace dorazila 22.12 , po pravdě jsem docela koukal…. telefon po aktualizací fičí jak horský vítr a baterie vydrží neskutečných 5 dnů

 2. Mám telefón Xiaomi 12T, aktualizace na Hyper OS proběhla 25.12.

 3. Xiaomi Mi 9T, zatím nic, pořád čekám 😂😂

 4. tak mě taky 31.12.2023 přišla aktualizace hyperos na 13T Pro

 5. Aktualizace byla stažena v sobotu 13.1.2024 na Xiaomi 12.
  Objevují se mi chyby.
  Ozvěte se na uvedený mail

Comments are closed.