Xiaomi

Xiaomi představí herní superstroj. Má naprosto špičkové parametry

  • Xiaomi chystá další skvělý stroj
  • Telefon zaujme perfektní výbavou
  • Dostane nejen 120W nabíjení

Že Xiaomi skvělé telefony umí, o tom nemusí nikoho přesvědčovat. Za pouhých deset let víceméně periferní značka čínské provenience to dotáhla až mezi přední světové lídry, a to už něco znamená. Tempo, s jakým nás zásobuje novými smartphony, je přímo zběsilé a nejinak tomu bude i v letošním roce.

Redmi K50, Poco F4

Jak už víte, Xiaomi už brzy uvede další zajímavou řadu. Na domácím trhu by se měla objevit pod označením Redmi K50, do Evropy včetně Česka s největší pravděpodobností zamíří jako Poco F4. V součtu by mělo jít o tři velmi zajímavé kousky, které se budou lišit výbavou i cenou. My si spolu ale posvítíme na ten nejvýkonnější z trojice.


Nepřehlédněte: Xiaomi má problém. Další čeští uživatelé potvrzují výbuch telefonu


Jak totiž aktuálně informuje Gizmochina, skvěle vybavený Redmi K50 Gaming Edition se už stihl mihnout jak na stránkách čínského certifikačního úřadu TENAA, tak v databázi syntetického benchmarku Geekbench (1 240 bodů Singlecore, 3 645 Multicore – pozn. redakce). Takže ano, je to oficiální: novinka se po vzoru nejnovějších top modelů blýskne high-end procesorem Snapdragon 8 Gen 1 od Qualcommu.

Xiaomi 11T Pro a 120W nabíjení
Xiaomi 11T Pro se 120W nabíječkou | Zdroj: FONETECH.CZ

Další Xiaomi se 120 watty

A jak jsem avizoval výše, jeho evropská mutace by se měla jmenovat Poco F4 GT. Mimo ultra-výkonný křemík nebude chybět ani 12 GB RAM, rychlé 256GB úložiště, nejnovější mobilní operační systém Android 12 s naroubovanou nadstavbou MIUI 13 nebo raketové 120W nabíjení.

Zatímco u fotoaparátů stále panují nejasnosti (nejspíš trojitý s primárním 108Mpx), jedno je jasné jako facka už nyní. Tohle Xiaomi bude mít „Double VC Cooling System“ (pokročilé chlazení), který by měl velmi efektivně odvádět přebytečné teplo ven z telefonu a zabránit přehřívání.

Zdroj náhledové fotografie: oficiální archiv společnosti Xiaomi

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tak, že hardware stejný jako Xiaomi 12 a 12 pro akorát lepší chlazení.

Comments are closed.