Xiaomi 12T Pro

Xiaomi chystá superlevný telefon. Za pár tisíc získáte lepší výbavu, než má iPhone 14

  • Nový levný Xiaomi bude osazen extrémně výkonným procesorem
  • Navrch nabídne rychlejší bezdrátové nabíjení, než má iPhone 14

Xiaomi chystá fantasticky levný telefon, který nezruinuje váš rodinný rozpočet, ale za výbavu se rozhodně stydět nebude. Firma ho nabídne pod značkou Redmi. Upozornil na to server GizChina.


Nepřehlédněte: Technologická válka mezi USA a Čínou graduje: Populární výrobce dronů DJI se ocitl na černé listině!


Xiaomi vsadí na skvělý poměr ceny a výkonu

Značka Redmi, kterou vlastní gigant Xiaomi, se těší oblibě hlavně v Číně, kde má opravdu skvělé jméno. Na chuť jí ale stále častěji přicházejí i zákazníci v jiných částech světa. Loňský model K50 uspěl a firma proto připravuje nástupce.

Ten bude upečen z podobného těsta a z budgetového stroje se tak stane brutálně našlapaný kousek s extrémně výkonným procesorem. První informace o telefonech Redmi K60 a Redmi K60 Pro přinesl populární whistleblower s přezdívkou Digital Chat Station, který má k čínským producentům chytrých zařízení velmi blízko.

Tipér, který je aktivní na mikroblogu Weibo, s předstihem prozradil, že oba smartphony bude pohánět čipová sada Snapdragon 8+ Gen 1 (hovoří se však i o novějším Snapdragonu 8+ Gen 2) a zároveň také vsadí na rychlé nabíjení baterie.

Příjemným překvapením je, že vůbec poprvé se do řady Redmi dostane podpora bezdrátového nabíjení. Redmi K60 nabídne 67W kabelové a 30W bezdrátové nabíjení, zatímco Redmi K60 Pro bude mít v balení připravený výkonnější 120W adaptér.

Nabíjením zastíní iPhone 14

Výkon bezdrátového nabíjení sice nemusí na první pohled vypadat impozantně, ale 30 W už dokáže vyhovět potřebám mnoha uživatelů. Telefony bude koneckonců velmi pohodlné používat: položíte je na nabíjecí podložku a sami doplní energii, aniž byste je museli fyzicky poutat kabelem k elektrické zásuvce. Pro srovnání: iPhone 14 Pro (Max) za desítky tisíc korun podporuje pouze 15W bezdrátové nabíjení.

Dostane Dynamic Island

Ze softwarové výbavy, o které si štěbetají vrabci na střeše, vypíchněme operační systém Android 13 a uživatelské prostředí MIUI 14 s podporou funkce Dynamic Island, se kterou debutoval iPhone 14. A kdy nové smartphony řady Redmi K60 mohou zákazníci vlastně očekávat? Nejdříve v roce 2023. V úvahu připadá únor nebo březen.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
3 komentářů
    1. Dej trochu víc… 2 tisíce ve slušném bordelu stačit nebudou, aby jsi ho mohl vrazit do řitě 😀

Comments are closed.