Xiaomi 13 Pro

Xiaomi chystá prodejní hit. Dostane nejjasnější displej na světě, snový výkon a 24 GB RAM

  • Xiaomi chystá nový supermobil
  • Bude mít perfektní výbavu

Čínská společnost Xiaomi pracuje na novém chytrém telefonu, který by se v nadcházejících měsících mohl stát naprostým bestsellerem. Bude totiž nabízet špičkovou výbavu, kterou by mu mohl závidět i nový iPhone 15. Upozornil na to server GizChina.


Nepřehlédněte: NASA se vydá k asteroidu, který má větší hodnotu než všechno na Zemi dohromady


Xiaomi ví, že musí přijít změna

Zbytečně široká nabídka, slabý marketing a ztráta lesku v prémiovém segmentu, kde kralují Samsung s řadou Galaxy a Apple se svými iPhony, mají za následek to, že Xiaomi prodejně padá. Není žádné tajemství, že se čínské firmě delší dobu nedaří. Taková je skutečnost. Získá Xiaomi zákazníky znovu na svou stranu?

Jisté je, že se o to minimálně pokusí. Už brzy. Dosavadní trend má zvrátit nová řada chytrých telefonů Xiaomi 14, zejména pak prémiový model Xiaomi 14 Pro, který přinese hned několik „nej“. Podle důvěryhodného insidera Kartikey Singha bude telefon postaven na displeji úhlopříčky 6,7 palce s rozlišením 2K a technologií Micro Quad Curved C8. Samozřejmostí bude LTPO vrstva, a tedy variabilní frekvence 1 až 120 Hz.

To, v čem bude panel jasně vynikat, je jeho svítivost – hovoří se o jasu až 3000 nitů, což znamená, že obsah na displeji bude viditelný i za přímého slunečního svitu. Pro srovnání, letošní iPhone 15 Pro má displej s maximálním jasem 2000 nitů. Z chystané výbavy se sluší vyzdvihnout také zabudovaná čtečka otisků prstů.

Xiaomi 13
Zdroj: Xiaomi

Xiaomi 14 bude mít výkonu na rozdávání

Pod kapotou se má objevit zbrusu nový čipset Snapdragon 8 Gen 3 od amerického producenta Qualcomm. Výkonnější řešení podle benchmarkových testů v současnosti neexistuje. Zmiňovaný čip bude doplněn o rekordních 24 GB operační paměti (typu LPDDR5x) a až 1 TB úložného prostoru (UFS 4.0).

Vzadu budou celkem tři fotoaparáty: hlavní s rozlišením 50 Mpx (IMX 989) s optickou stabilizaci a variabilní clonou, širokoúhlý fotoaparát (50 MPx) a 50Mpx teleobjektiv a makro v jednom.

Přístroj dostane k dispozici akumulátor s kapacitou 4 860 mAh a chybět nemá ani podpora 120 kabelového nabíjení. Operačním systémem by měl být Android 14 s nadstavbou MIUI 15 a řadou softwarových vychytávek.

K představení řady Xiaomi 14 by mohlo dojít již v průběhu prosince. Čínský výrobce má velkou výhodu, protože největší konkurenti – Apple i Samsung, své novinky již představili.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. S tím prodejním hitem bych si nebyl úplně jist. Aspoň v našich končinách. Xiaomi už se dávno nedrží s cenami při zemi. Ne každý chce vydat 20 a více kKč za čínský telefon.

  2. Proboha na co 24GB RAM to fakt nechápu…. už vidím technoidy z Datartu jak budou artikulovat zákazníkům že se jim alespoň nebudou sekat hry s takovou naloží operační paměti 🤣

Comments are closed.