Xiaomi 13 Ultra

Xiaomi 14 Ultra v dalším úniku. Nyní už víme, jakou bude mít vyzyvatel iPhonu výbavu

  • Xiaomi 14 a 14 Ultra se připravují na svou evropskou premiéru
  • Vrcholný model přitom unikl z přední i zadní strany
  • Nabídne záda z umělé kůže a maximálně nabušenou výbavu

Xiaomi se pomalu ale jistě připravuje na velkou premiéru svých telefonů Xiaomi 14 na evropských trzích. Již příští neděli dojde k odhalení Xiaomi 14 a Xiaomi 14 Ultra u příležitosti barcelonského veletrhu MWC. Nedočkavci ale mají pré, většina toho důležitého už unikla, včetně designu.


Nepřehlédněte: Nejprodávanější Xiaomi koupíte v Česku extrémně levně, stojí teď jen 3 391 Kč


Xiaomi 14 Ultra v celé kráse

Čínský server MySmartPrice odhalil, jak bude vrcholné provedení telefonu vypadat z přední a zadní strany. Konkurent pro iPhone 15 Pro Max nebo Galaxy S24 Ultra nabídne velký 6,7palcový OLED displej s Quad HD+ rozlišením.

Dle dostupných renderů lze počítat s velmi titěrnými okraji, po stranách bude zobrazovač zahnutý a v horní části nabídne malý průstřel pro čelní kamerku. Dostupné snímky opravdu uchvacují tenkými okraji, moc dobře ale víte, jak tyto rendery umí občas klamat.

Zadní strana bude v šedé a černé variantě (které unikly) s úpravou z koženky, dominantou přitom bude velký fotomodul se čtyřmi fotoaparáty. Vidět je také dvojice přisvětlovacích LED diod a o optiku se postará věhlasná německá společnost Leica. Celkově design hodně připomíná loňskou generaci Xiaomi 13 Ultra.

Další výbava

Fotoaparáty by měly být všechny čtyři s 50Mpx rozlišením, včetně hlavního snímače Sony LYT 900. Chybět nebude ani schopný teleobjektiv s 3,2× a 5× optickým zoomem. Již zmíněná selfie kamerka nabídne 32Mpx rozlišení.

Zbytek výbavy pak bude sestávat z 5300mAh baterie s 90W nabíjením kabelem, až 16 GB operační paměti a až 1TB úložiště. Samozřejmostí bude nejnovější a nejvýkonnější osmijádrový čispet Snapdragon 8 Gen 3 od amerického Qualcommu.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi, zdroj: MySmartPrice

Total
0
Shares