Xiaomi 13

Už chybí jen vodotrysk. Xiaomi 13 Ultra bude naprosto skvělý telefon, fotoaparát vyladí legendární Leica

  • Xiaomi připravuje perfektně vybavený smartphone 
  • Model 13 Ultra se pochlubí velkorysou výbavou

Už telefon Xiaomi 12S Ultra naznačil, že „kamarádšoft“ s Leicou nebylo jen mlácení prázdné slámy a tohle spojení sklízí nejen ovoce, ale má i velký potenciál do budoucna. Naplnit ambice chce i připravovaný top model Xiaomi 13 Ultra. Hlavním tahákem v jeho případě má být právě fotoaparát. Podle úniků to bude opravdové monstrum – ať už velikostí modulu nebo podle počtu snímačů. Nyní se vůbec poprvé dozvídáme, jak očekávaný telefon bude vypadat.


Nepřehlédněte: Pátrači našli ztracenou americkou ponorku USS Albacore. Postrach japonských lodí záhadně zmizel před 79 lety


Budoucnost je Leica

Společnost Xiaomi se chystá tento měsíc uvést na globální trh svou řadu 13. Ta nabídne modely Xiaomi 13, 13 Pro a 13 Lite a v prodeji by se měla objevit krátce po mediální akci na veletrhu MWC v Barceloně. Delší dobu víme, že v přípravě je také vrcholný model Xiaomi 13 Ultra. Je nicméně nepravděpodobné, že by se v dohledné době dostal na trh.

Díky tomu se však připravované vlajkové lodi nedostává menší pozornosti. Naopak! Pravidelně se objevuje na čínských sociálních sítích, kde uživatele nenechává v klidu. První snímky Xiaomi 13 Ultra ukazují, že smartphone je vybaven velkým modulem fotoaparátu a celkově jeho design můžeme označit za skvělý.

Hlavním lákadlem telefonu bude fotoaparát. Jeho parametry jsou zatím nepotvrzené, respektive se informace z různých zdrojů liší. To platí i pro samotnou sestavu. Fotografie potvrzují, že fotomodul je kruhový a opravdu velký. A ano – nechybí logo proslulé německé společnosti Leica.

Očekávaný Xiaomi 13 Ultra

A i když telefon vypadá velmi podobně jako Xiaomi 12S Ultra, jsou zde určité rozdíly. Především modul fotoaparátu není tak vystouplý jako u 12S Ultra. Za druhé se zdá, že zadní strana je rozdělena na dvě části, což vypadá velmi pěkně.

V případě další výbavy lze očekávat špičkový procesor Snapdragon 8 Gen 2, možná i v nějaké vylepšené verzi. Displej s úhlopříčkou 6,7 palce má být typu OLED s velmi vysokým rozlišením a s variabilní obnovovací frekvencí až 120 Hz. Nejvyšší varianta smartphonu nabídne 16 GB RAM a 256 GB vestavěného úložiště.

Očekává se, že smartphone Xiaomi 13 Ultra bude uveden na trh v květnu v Číně. Co se ceny týče, zůstane pravděpodobně stejná jako u jeho předchůdce. Připomeňme, že základní varianta Xiaomi 12S Ultra, která nabízela 8 GB RAM a 256GB úložiště, stála 5 999 jüanů (v přepočtu 19 400 korun). Proto je možné, že model 13 Ultra dorazí s podobnou cenovkou.

Zdroj. náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: GizChina

Total
0
Shares