Xiaomi 13

Xiaomi 13 se nečekaně objevil v databázi EEC! Dočkáme se premiéry dříve?

  • Opět unikají informace o novém Xiaomi 13
  • Spojenectví s Leicou slibuje skvělý fotoaparát
  • Smartphone se objevil v databázi EEC

Už Xiaomi 12S Ultra dával tušit, že spolupráce s Leicou nebylo jen mlácení prázdné slámy, ale tohle spojení sklízí nejen ovoce, ale má i velký potenciál do budoucna. A dost možná nebudeme muset čekat tak dlouho.

Xiaomi 13 s perfektním displejem

Xiaomi 13 a 13 Pro se tudíž opět blýsknou logem německé „klasiky“ na poli optiky a z Číny zaznívá, že výrobce má na stole i pár dalších vylepšení. Někteří jdou v těchto úvahách ještě dál a neváhají predikovat, že nová řada bude technologický skvost.


Nepřehlédněte: Šílený vynálezce sestrojil bizarního čtyřnohého robota, který umožňuje hadům chodit


Xiaomi Redmi K50 Extreme Edition
Ilustrační / Zdroj: Xiaomi

Nicméně, držme se raději při zemi. První změny, jež se jeví jako jistá, se dočká displej. Zapomeňte na velké rámečky po obvodu. Že to jde ostatně dokázal už Samsung s letošní sérií Galaxy S22 (zejména S22+ je v tomto směru opravdovou lahůdkou).

Trendy jsou jasně dané, a ví to i inženýři v Xiaomi. Gizmochina informovala, že právě Xiaomi 13 bude v kontextu nedávné minulosti gamechanger a nabídne displej prakticky přes celou přední stranu. Navíc už se stihl mihnout v databázi ECC.

Odvolává se přitom na dvě zbrusu nová zařízení s kódovým označením 22101316G a 22101316UG, jež by měla zastupovat výše zmíněné vlajkové modely.


Nenechte si ujít: NASA bere UFO vážně. Začne zkoumat, zda s americkou armádou „nelaškují“ mimozemšťané


Xiaomi 12T Pro
Ilustrační / Zdroj: Xiaomi

Špičková výbava

Stran výbavy nás de facto čeká jen to nejlepší. Tak jen letem světem: uvnitř vlajkový procesor Snapdragon 8 Gen 2 od Qualcommu spolu s 12 GB RAM a až 512 GB ROM.

Kapacita akumulátoru včetně nabíjecího výkonu by měla zůstat stejná jako vloni, tj. u Xiaomi 13 Pro baterie se 4 600 mAh /120 W /50 W, respektive 4 500 mAh u klasické třináctky, 67 W / 50 W.

Podle známého tipéra Digital Chat Station, který působí na čínském mikroblogu Weibo, se v sestavě objeví hned dva špičkové snímače: 50Mpx hlavní senzor a 50Mpx teleobjektiv. Whistleblower nicméně dodal, že přiblížení senzoru nebude velké. To jednoduše znamená, že Xiaomi znovu použije stejné senzory jako vloni.

Zdroj náhledové fotografie: Xiaomi / TZ (ilustrační)

Total
0
Shares