Xiaomi 13

Xiaomi 13 bude lepší doslova o parník. Dostane špičkový foťák Leica a výbavu snů!

  • Unikají první informace o novém Xiaomi 13
  • Spojenectví s Leicou slibuje prvotřídní fotoaparát
  • A nejen to! Rámečky kolem displeje budou ultra-tenké

Už Xiaomi 12S Ultra dal tušit, že „kamarádšoft“ s Leicou nebylo jen mlácení prázdné slámy, ale tohle spojení sklízí nejen ovoce, ale má i velký potenciál do budoucna.

Budoucnost je Leica

To, co letos populární čínský drak začal, chce ještě vylepšit s nacházející vlajkovou řadou. Nejsme si jistí, jak dalece se to dotkne klasické varianty, avšak jedno je jisté: Xiaomi 13 Pro (případně Ultra) bude technologický skvost.

Zapomeňte na velké rámečky kolem displeje. Že to jde i lépe ostatně dokázal už Samsung s letošní sérií Galaxy S22 (zejména S22+ je v tomto směru opravdovou lahůdkou).

Trendy jsou jasně dané, a ví to i inženýři v Xiaomi. Gizmochina informuje, že právě Xiaomi 13 bude v kontextu nedávné minulosti gamechanger a nabídne displej prakticky přes celou přední stranu.


Nepřehlédněte: Kapitální úlovek na Mapách Google: podívejte se, kde odpočívá německá bitevní loď Bismarck, máme souřadnice


Xiaomi Redmi K50 Extreme Edition
Ilustrační / Zdroj: Xiaomi

A jak je na tom z pohledu další výbavy? Pod kapotou se blýskne vysokooktanový procesor Snapdragon 8 Gen 2 od společnosti Qualcomm spolu s 12 GB RAM a až 512 GB ROM.

Xiaomi 13 bude o parník lepší

Klíčovým prvkem výbavy Xiaomi 13 budou samozřejmě i fotoaparáty, na které bude opěvovaná firma Leica dohlížet a pomáhat s blíže nespecifikovanými funkcemi.


Doporučeno čtenáři: Gmail má kompletně nový design. Poradíme vám, jak jej vypnout, aby vás nepřiváděl k šílenství


Podle známého tipéra Digital Chat Station, který působí na čínském mikroblogu Weibo, se v sestavě objeví hned dva špičkové snímače: 50Mpx hlavní senzor a 50Mpx teleobjektiv. Whistleblower nicméně dodal, že přiblížení senzoru nebude velké.

Skvělým výsledkům fotoaparátu Xiaomi 13 by měla pomoci nejen spolupráce s německým výrobcem , jenž připraví software, ale i speciální koprocesor Surge C2. Ten pro změnu vypomůže se zpracováním fotografií a videa.

A také se šušká, že nová řada by se mohla vůbec poprvé oficiálně ukázat ještě před Vánocemi, což by oproti loňsku ukazovalo na další významnou změnu.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustační)

Total
0
Shares