Xiaomi 12 Ultra

Xiaomi 12 Ultra zesměšní Apple, Samsung i Huawei. Fotomobil roku, hlásí firma do světa

  • Xiaomi 12 Ultra prý bez problémů ovládne žebříček fotomobilů DxOMark
  • Na jeho fotoaparát, který vyladí značka Leica, nenajde nikdo odpověď

Xiaomi se opět tlačí do úplné světové špičky a jeho připravovaný model 12 Ultra nebude žádný tuctový smartphone. Naopak! Víme, že přinese skvostný výkon i prvotřídní sestavu fotoaparátů s puncem značky Leica. Firma nyní delikátně naznačila, že foťák bude natolik dobrý, že se Xiaomi 12 Ultra snadno stane nejlepším fotomobilem světa.


Nepřehlédněte: Xiaomi dovezlo do Česka obrovský 4K QLED televizor. Cena hraje prim


Na čele známého žebříčku fotomobilů organizace DxOMark je situace aktuálně vyrovnanější než v posledních letech. První je Huawei P50 Pro, ale s jednobodovou ztrátou mu na paty šlape loňský Xiaomi Mi 11 Ultra. S nevelkým odstupem pak následují další těžké váhy – Huawei Mate 40 Pro+ a Apple iPhone 13 Pro.

Novým vládcem fotomobilů bude Xiaomi 12 Ultra

Uplynulý rok byl důkazem toho, že se špička hodně vyrovnává a kromě tradičních značek jako Samsung či Apple umí perfektní fotomobil vyrobit i Xiaomi. Současnému žebříčku DxOMark vládne Huawei, je ale otázkou, jak ještě dlouho.

Poslední týdny tak trochu připomínají pověstný klid před bouří. Do boje se totiž chystá Xiaomi 12 Ultra. A výrobce svému novému top modelu bezmezně věří. Wang Teng, generální ředitel Xiaomi China, na mikroblogu Weibo uvedl, že podnik znovu ovládne žebříček fotomobilů a prý to nebude o prsa.

Vysoce postavený zaměstnanec ví zřejmě něco, co my ne. Je dost dobře možné, že redakce organizace DxOMark už má telefon k dispozici a testuje ho.


Nepřehlédněte: V Česku vybuchl další telefon od Xiaomi, znovu během nabíjení


Leica, speciální čip a umělá inteligence

Už delší dobu je známo, že na zadní straně Xiaomi 12 Ultra se bude nacházet hned několik špičkových snímačů. Konkrétně hlavní senzor s optickou stabilizací a rozlišením 50 Mpx, 48Mpx ultraširokoúhlý objektiv, 48Mpx periskopický teleobjektiv pro pětinásobný bezztrátový zoom a také speciální mikroskopická kamerka pro detailní makro snímky.

Klíčovou roli v kvalitě fotek a videa má hrát nejen optika od věhlasné německé značky Leica, ale především čip vlastní výroby Surge pro bezprecedentní zpracování obrazu. Jsou to právě výpočty umělé inteligence, které podle Wanga budou tím rozdílovým prvkem, na který konkurence nenajde odpověď.

Zdroj hlavního náhledu: foto se souhlasem LetsGoDigital

Total
21
Shares
6 komentářů
  1. Tak určitě, jako každý rok a skutek utek,ultra s 22 pak dostane pár aktualizací a bude vše při starém

  2. Radsej nech davaju do mobilov fotobunku na snimanie priblizenia k uchu – ten ich proximity sofrwarovy senzor stoji za hov..

    1. HAHA –
      Jste zřejmě zkušený uživatel telefonů Xiaomi. 😉 Já jeden používám již třetím rokem a jsem nadmíru spokojen. Poměr cena- kvalita zde platí na výbornou.

  3. Pokud to celé bude zasklené pod jedním velkým krycím sklem, mám trochu obavy s prachotěsnosti. Už řada mobilů v historii měla problém udržet fotosoustavu dokonale po delší čas izolovanou od prachu, který pak na vnitřním skle ulpí a fotky začnou vykazovat vadu, neboť smítko prachu začne před objektivem působit rušivě – mlha, duchy, fleky apod.

Comments are closed.