Xiaomi Mi TV Q1E

Xiaomi dovezlo do Česka obrovský 4K QLED televizor. Cena hraje prim

 • TV Q1E 55″ nabízí vysoké rozlišení obrazu i pokročilé technologie
 • Televzor lze ovládat bezdrátovým ovladačem i hlasem

Na českém trhu se začíná oficiálně prodávat první QLED televizor od společnosti Xiaomi. Zákazníky chce zaujmout velkou úhlopříčkou s vysokým rozlišením i operačním systémem Android TV 10.


Nepřehlédněte: Tohle je bomba! Xiaomi TV Stick 4K je chytrá televize do kapsy


Velká obrazovka ve 4K rozlišení

Dle výrobce televizor Mi TV Q1E s úhlopříčkou 55 palců využívá zobrazovač s technologií kvantových teček (Quantum Dots), díky čemuž nabízí podporu barevného prostoru DCI-P3 do výše 97 procent. Pohodlně si proto poradí s formáty Dolby Vision i HDR10+. Použitý panel vykresluje obraz s frekvencí 60 Hz a o plynulost pohybu se stará technologie MEMC.

Xiaomi Mi TV Q1E
Zdroj: se souhlasem Xiaomi

Do základní výbavy Xiaomi Mi TV Q1E patří také nejnovější systém Android TV 10 s integrovaným Chromecastem a technologií Bluetooth pro přenos audia a snadné streamování obsahu přímo z telefonu, tabletu nebo notebooku na velkou obrazovku televizoru.

Virtuální asistent a cena

Oblíbené VoD služby jako Netflix a Amazon Prime Video jsou také zastoupeny a díky integrovanému Google Asistentovi lze televizor a případná připojená chytrá AIoT zařízení ovládat i slovem. Mikrofon je zabudován přímo v bluetooth dálkovém ovladači.

Chytrý televizor Mi TV Q1E 55″ je už k dostání za 17 190 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem společnosti Xiaomi.

Total
0
Shares
16 komentářů
 1. Jestli je pro vas uhlopricka 55 palcu obrovsky televizor, tak se nekdy bezte podivat do elektra, asi nevite co je dneska pojem obrovsky televizor, skoro nic pod 60 palcu uz vam tam ani nenabidnou… Lol obrovsky televizor, se musim smat..

  1. Plný souhlas, 55″ televizi doma mám a dumám, že bych jí měl vyměnit za větší, abych lépe viděl puk či tenisák

  2. Chtěl jsem napsat to samé. Mám doma 77” OLED, chtěl jsem větší a tady je obrovskou nazvaná 55”. Ach jo, kam ten svět spěje?

  3. Když jsem četl obrovský, na chvíli jsem se zaradoval. Do té doby, než jsem zjistil, že má jít o 55″… Nic tak malého mi přes práh nesmí. Proboha, co máte za bednu, že tohle hodnotíte přívlastkem obrovský???

 2. No před pár dny jsem 76l. kolegovi doporučil si koupit 55 4K QLED Android JVC za 15, co se před rokem prodával skoro za 30. Záruka JVC 42m. Koupil si ho. V čem je Xiaomi lepší?

  1. Mám ho doma už skoro 1 rok. Jsem velmi spokojen a stál u nás 12 500 Kč.

  1. Mám to taky tak, předtím jsem měl 80cm a u 65″ jsem myslel, že to je dost přehnané. Dneska už se poohlizim po projektoru 😆

 3. Raději bych přihodil necelých 10 tisíc a vzal bych 65″ OLED TV. 55 palců je na dnešní dobu už hodně málo.

 4. Taky jsem měl Panasonic 55 palců a zdálo se mi to malé. Teď mám LG 65 palců a pomalu se začínám dívat po ještě větší televizi. Takže ten nadpis o obrovské televizi je mimo mísu. Čekal jsem velikost nejméně 75 palců a ne pouhých 55. Cena je sice sympatická, ale odpovídající těm parametrům. Osobně se mi zdá, že to není nic moc.

 5. Panečku to jsou mi věci. Takže přeměřování pindíků se přesunulo z velikosti automobilů, na velikost televizorů, u kterých se pánové doma povalují? Je neskutečné, co za bytosti běhá po naší krásné planetě Zemi a opravdu se nedivím divím tomu, kam směřuje naše “vyčpělá” konzumní společnost 🙂

  A k tématu. Jde o zajímavý a designově pohledný televizor s úhlopříčkou obrazovky, která zaujme většinu normálních lidí a s cenovkou, která je k neuvěření. Když si jen vzpomenu, kolik kdysi stál 40palcový CRT televizor, tak jsou dnešní ceny vskutku k pousmání. Jelikož o novém televizoru už nějaký ten čas přemýšlím, tak si Xaomi Mi TV Q1E55 rád přidám na seznam možných “kandidátů”. Díky za informaci 🙂

  1. Přesně, už jsem se bál že tu jsou jen podobné zoufalé komentáře o velikosti.

 6. Když dnes koupit TV, tak jedině OLED, to v řadě první (tudíž LG, minimálně tedy panel). V řadě druhé mám 65 palců, a to jenom proto, že se mi větší nevejde. Chápu, že ne každý má 40k na TV, takže QLED může být řešení, ale psát o 55 palcích takto honosně bylo aktuální před deseti lety.

Comments are closed.