WhatsApp

WhatsApp pracuje na nové bezpečnostní funkci. Jméno a profilové fotky budou mnohem důležitější

  • WhatsApp přijde s novou funkcí
  • Výrazně ovlivní soukromí uživatelů

WhatsApp pracuje na další funkci, která má výrazně zvýšit soukromí. Umožní uživatelům sdílet s určitými lidmi jiný profilový obrázek a uživatelské jméno.


Nepřehlédněte: Telefony Samsung Galaxy obsahují 65 bezpečnostních chyb. V ohrožení jsou miliony uživatelů


WhatsApp vylepšuje

Oblíbená chatovací aplikace WhatsApp přichází s novinkou, která mnohé lidi jistě potěší. Funkce alternativního profilu umožní uživatelům zamaskovat své údaje, když se jim na sociální síti ozve někdo neznámý.

V současné době mohou uživatelé aplikace WhatsApp skrýt svou profilovou fotografii před těmi, které nemají v kontaktech, ale nová funkce jim umožní nastavit viditelnou alternativní fotografii a jméno i u zcela neznámých kontaktů.

Očekává se, že totéž budou moci udělat lidé i pro již přidané kontakty, což znamená, že určití přátelé uvidí pouze sekundární profil, zatímco jiní skutečnou profilovou fotografii a jméno.

Nové funkce si všimli redaktoři serveru WABetaInfo v nejnovější beta verzi aplikace WhatsApp pro Android s označením 2.23.23.4, která je k dispozici v obchodě Google Play. Není však známo, kdy k vydání verze pro širokou veřejnost dojde. Snad co nejdříve.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Další vítané novinky

Nejde o poslední novou funkci, která aplikace WhatsApp v nadcházejících týdnech dostane. Jednou z velkých novinek je také takzvané Uzamčení chatu, jehož cílem bude pomoci uživatelům chránit jejich „nejintimnější konverzace“ před zvědavýma očima tím, že je opatří heslem a uloží do samostatné složky.

Do této složky se dostanete pouze po zadání hesla zařízení nebo pomocí biometrických údajů, jako je otisk prstu nebo sken obličeje pomocí předního fotoaparátu, popřípadě Face ID, pokud používáte chytrý telefon iPhone, prozradili vývojáři sociální sítě. Kromě toho se oznámení ze zamčených chatů nemohou objevit v nevhodnou chvíli, například když jste právě předali telefon příteli, aby si prohlédl nějaké fotografie.

Vítanou novinkou ve WhatsAppu budou bezesporu i nové mizející hlasové zprávy, které umožní sdílet hlasové poznámky s jistotou soukromí, protože druhá strana nebude mít šanci hlasovky ukládat, přeposílat či kamkoliv exportovat.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares