WhatsApp

WhatsApp oznámil velkou novinku. Výrazně ovlivní používání aplikace

  • Vývojáři opět vylepšili aplikaci WhatsApp
  • Kanály umožňují soukromě sledovat, co je pro vás důležité

Do chatovací aplikace WhatsApp míří nová funkce, která umožňuje soukromě dostávat důležité aktualizace od lidí a organizací. Kanály najdete na nové kartě Aktualizace, jsou tedy pěkně oddělené od chatů, které vedete s rodinou, přáteli nebo komunitami.


Nepřehlédněte: Navštěvují nás mimozemšťané? Američané prý získali hned několik vesmírných plavidel


Vylepšený WhatsApp

Kanály jsou nový nástroj v aplikaci pro odesílání jednosměrných hromadných zpráv. Správci mohou jejich prostřednictvím posílat text, fotky, videa, nálepky a ankety.

Aby bylo spravování vláken s informacemi co nejpřehlednější, vývojáři vytvořili adresář, ve kterém si můžete vyhledat své koníčky, sportovní týmy, aktuality od místních úřadů a další věci. Do kanálu se můžete dostat také prostřednictvím zvacího odkazu, který dostanete v chatu či e-mailu nebo najdete online.

Vývojáři mysleli nejen na funkčnost, ale i na vysokou míru soukromí. Základním předpokladem pro dosažení tohoto cíle bylo zajištění ochrany osobních údajů správců i sledujících. Sledující nevidí telefonní číslo ani profilovou fotografii správce kanálu. Stejně tak platí, že když začnete sledovat nějaký kanál, jeho správce ani ostatní sledující neuvidí vaše telefonní číslo. Sami rozhodujete o tom, koho chcete sledovat. Tyto informace navíc zůstávají soukromé.

Správci mohou také blokovat snímky obrazovky a přeposílání z kanálu, který spravují. A pro správce chystají vývojáři ještě další věc – v budoucnu budou moci rozhodovat o tom, kdo může jejich kanál sledovat a jestli má být kanál vyhledatelný ve zmíněném adresáři.

WhatsApp
Zdroj: antonbe / Pixabay

Kanály a fotky v lepší kvalitě

„Kanály mají pomáhat s oslovením širšího okruhu uživatelů. Z toho důvodu nejsou ve výchozím nastavení opatřeny koncovým šifrováním. Uvědomujeme si ale, že v určitých případech by kanály s koncovým šifrováním určené pro omezený okruh uživatelů dávaly smysl. Vhodnými adepty na jejich využití by mohly být neziskové nebo zdravotnické organizace. Proto zkoumáme, jak v budoucnu takovou možnost nabídnout,“ píší zástupci sociální sítě.

Kanály jsou další velkou novinkou, která se v posledních dnech do aplikace WhatsApp dostává. Včera jsme informovali o funkci, která nově umožňuje posílat fotografie a obrázky v HD kvalitě.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: The Verge, Meta

Total
0
Shares