WhatsApp

WhatsApp přidal do aplikace důležitou funkci. Všichni na ni dlouho čekali

  • Vývojáři opět vylepšili aplikaci WhatsApp
  • Nově umožňuje posílat fotky v HD kvalitě

Dny, kdy jsme si přes WhatsApp kvůli kompresi posílali nekvalitní fotky, jsou u konce. Inženýři sociální sítě zavedli do aplikace funkci, která umožňuje poslat jinému uživateli obrázek v původní kvalitě. Tato funkce je volitelná, takže ti, kdo chtějí šetřit data, mohou i nadále sdílet komprimované obrázky.


Nepřehlédněte: Vision Pro: Apple si zřejmě myslí, že všichni chceme žít uvnitř počítače


Do WhatsAppu přichází užitečná funkce

WhatsApp je nejoblíbenější chatovací aplikace na světě, která však dlouhodobě čelí tvrdé konkurenci ze strany Telegramu a Signalu. Vývojáři si to samozřejmě uvědomují a vědí, že jediný způsob, jak WhatsAppu zajistit náskok před ostatními, je zavádění nových funkcí.

Vývojáři společnosti Meta v současné době pracují hned na několika novinkách. Některé z připravovaných funkcí již překročily fázi vývoje a jsou v beta testování – a tedy blízko vydání. Právě do této kategorie patří možnost posílat fotografie a obrázky ve vysoké kvalitě.

Když dnes někomu chcete přes WhatsApp poslat fotografii, příjemci přijde v mnohem horší kvalitě v porovnání s originálem, který máte ve svém telefonu. Mnoho lidí si na agresivní kompresi roky stěžovalo, což neušlo vývojářům, kteří slíbili, že situaci napraví.

Změna přichází s novou aktualizací služby WhatsApp, která je dostupná pro beta testery v obchodě Google Play, upozornil server WabetaInfo.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Posílání fotek v HD kvalitě

Podle jeho redaktorů lze k nové funkci přistupovat kliknutím na symbol HD v horní liště nebo v dialogovém okně, které se na displeji zobrazí při sdílení. Uživatelé musí zvolit možnost HD pokaždé, když chtějí kvalitnější fotografii poslat – ve výchozím stavu se fotka vždy odešle ve standardní kvalitě, aby aplikace šetřila data.

V současné době je nová funkce k dispozici pouze beta testerům. Ve finální verzi aplikace pro běžnou veřejnost se objeví v nadcházejících týdnech.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: GizChina

Total
0
Shares