WhatsApp

WhatsApp má užitečnou novinku, která potěší. Obrázky a videa lze konečně posílat v pořádné kvalitě

  • WhatsApp přidává další funkci
  • Tentokrát můžete odesílat fotky a videa v plném rozlišení
  • Zatím je tento fígl zpřístupněn pouze pro uživatele na iOS

Nová verze aplikace WhatsApp pro iOS obdržela několik novinek, z nichž zaujme třeba možnost odesílat multimediální soubory v plné kvalitě, tedy bez obvyklé komprese. Jde o funkci, po které uživatelé roky marně volali.


Nepřehlédněte: Zásadní změna ve WhatsApp: Zapomeňte na telefonní čísla, nově postačí přezdívky


Velké soubory na WhatsAppu

Doposud jste se museli spoléhat na fígl, kdy obrázek či video nepošlete přes klasickou nabídku „Knihovna fotografií a videí“, nýbrž zvolíte hned pod tím „Dokumenty“. Nyní však stačí vybrat klasickou knihovnu fotek a nahoře zatrhnout „HD“ a pak vybrat mezi SD kvalitou (rozlišení 1 600 × 1 200 pixelů) anebo HD kvalitou, tedy plným rozlišením snímku.

Dále nutno podotknout, že sdílení médií v původní kvalitě sice zvyšuje zážitek ze sledování, ale za cenu zvýšené spotřeby dat. Zejména videosoubory, které jsou známé svou velikostí, mohou výrazně přispět k měsíční spotřebě mobilních dat.

Funkce by zatím měla být dostupná pouze pro uživatele na iOS, jak ukazuje nejnovější aktualizace. Uživatelé na Androidu si zatím budou muset na tuto novou funkci ještě počkat. Dost možná ale dorazí ještě během letošního roku, tedy do konce prosince.

Ukázka WhatsAppu
Zdroj: FONETECH.CZ

Další novinky

Tato stejná aktualizace nabízí ještě několik dalších vychytávek. Například pokud započnete hovor ve skupinovém chatu, nezačne každému účastníkovi zvonit telefon, ale budou se do hovoru moci samovolně přidat. 

Dále byly do chatu přidány nové bubliny, které vám poskytnou lepší přehled o zmeškaných, probíhajících anebo i ukončených hovorech.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash, zdroj: WABetaInfo

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Tuto funkci mám na androidu minimálně od srpna 2023, nejsem žádný beta tester, klasické stažení apky z google play.

Comments are closed.