WhatsApp připravuje migraci chatů z Androidu na iOS

WhatsApp konečně umožní přenos historie chatů z Androidu na iOS. V čem je háček?

  • WhatsApp dovolí přenášet historii konverzací z telefonů s Androidem do iPhonů
  • Nová funkce bude dostupná v budoucí aktualizaci aplikace pro iOS

Společnost WhatsApp vloni na podzim oficiálně představila funkci pro přesun historie chatů z iOS na Android. Vše se děje bez uložení dat do cloudu a zapotřebí je kabel, konkrétně s konektory USB-C a Lightning. Opačným směrem, tedy z Androidu na iPhone, to zatím nejde. Blýská se však na lepší časy.


Nepřehlédněte: Psal vám někdo na WhatsApp, ale než jste si zprávu přečetli, tak ji smazal? Poradíme, jak ji obnovit


Přejít z Androidu na iPhone zabolí

Kdysi to byly SMS, dnes krátké (a nejenom) textové komunikaci vládnou messengery, či chcete-li kecálky. Největším je WhatsApp, který od roku 2014 nabral více než dvě miliardy uživatelů. A má to svůj důvod.

WhatsApp umožňuje bezplatně odesílat a přijímat zprávy, obrázky, fotografie, ale také videa, zvukové soubory a dokonce i sdílet polohu, napříč platformami. Jediné, co potřebujete, je připojení k internetu. Historie, kterou si během let používání služby vytvoříte, je přitom nesmírně cenná.

Obvykle totiž obsahuje různé konverzace, o které nikdy nechcete přijít a další cenné věci, s nimiž se pochopitelně také nechcete rozloučit. Třeba obrázky nebo zvukové soubory. Pokud se však rozhodnete přejít z Androidu na iPhone, se vším se musíte rozloučit. A to je velká nepříjemnost.

WhatsApp je nejpopulárnější messenger
WhatsApp je nejpopulárnější messenger. Zdroj: Jeremy Bezanger / Unsplash

Uživatelé WhatsAppu dlouho volali po možnosti přesunout historii chatů z jednoho operačního systému na jiný, typicky z iOS na Android, tedy z iPhonu na telefon s Androidem a naopak. Vloni na podzim WhatsApp umožnil uživatelům přenášet chaty z iPhonů do určitých telefonů Samsung (psali jsme o tom zde) a Google Pixel.


Nepřehlédněte: Jak přenést WhatsApp zprávy z iPhone do telefonů Samsung Galaxy?


K samotným přenosům konverzací a zaslaných souborů je ovšem potřeba přímé propojení telefonů s Androidem a iOS pomocí kabelu, který má na jedné straně Lightning konektor a na druhé USB-C. Stejně to brzy bude fungovat i opačně, tedy při přenosu chatů z Androidu do iPhonu.

WhatsApp připravuje migraci chatů z Androidu na iOS

Zmínka o nové chystané funkci byla objevena v beta verzi aplikace WhatsApp pro iOS, kde ovšem zatím nebyla aktivní. K dispozici je alespoň snímek obrazovky, který ukazuje, jak aplikace uživatele žádá o povolení k zahájení přenosu historie konverzací. Zatím můžeme jen hádat, kdy bude funkce připravena a veřejně dostupná ke stažení. Může to trvat jen pár týdnů, nebo klidně také několik měsíců, než s ní vývojáři přijdou.

Předpokládáme, že kromě kabelu (správně, je to přesně ten, který najdete v základních krabičkách iPhonů) bude k přenosu chatů zapotřebí i aplikace Move to iOS (Přechod na iOS), kterou najdete v Google Play.

Zdroj náhledové fotografie: Sara Kurfeß / Unsplash.

Total
1
Shares